1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. 2002’de 20 Bin Olan Taşeron Sayısı Tüm Sektörlerle Milyonları Aştı
2002’de 20 Bin Olan Taşeron Sayısı Tüm Sektörlerle Milyonları Aştı

2002’de 20 Bin Olan Taşeron Sayısı Tüm Sektörlerle Milyonları Aştı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 20 bin olan taşeron sayısının nasıl 750’bine çıktığını ve taşeron sorununun nasıl büyüdüğüne değindi. Belediye ve Özel sektör toplamıyla gerçek taşeron sayısı ne kadar?

A+A-

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, taşeron sisteminin adam akıllı yollarla çözülmesi gerektiğini ifade etti. Çünkü 2002 yılında 20 bin olan taşeron çalışan sayısının bugün kamuda 750 bine, belediyeler ve özel sektörü de dahil edildiğinde 2 milyonun üzerine çıktığını belirtti.

Özellikle KPSS adaylarını tehdit eden taşeron sisteminin bir an önce tamamen kaldırılması gerektiğini belirtti. Taşeronlaşmada çok sağlam bir uygulama olamayacağını düşünmeyen Koncuk, zamanı geçmeden bu sistemin tamamen yok edilmesi gerektiğini yerine farklı adlarla benzer sistemler getirilmemesi istendi.

Şu anki taşeron sisteminin tüm gençleri etkilediğini ve gerek KPSS adayları olsun gerek KPSS’ye girmeyip iş arayanlar olsun tüm herkesi tehdit ettiğini belirtti. Kaderi bir patronun iki dudağı arasında olan bir çalışma sisteminin, iş garantisiz bir düzenin sürdürülemeyeceği belirtildi.

Taşeron sorunu gerek KPSS adaylarının gerekse tüm gençlerin, kısacası tüm Türkiye’nin sorunudur. Taşeronlaşmanın tamamen çözülmesi ve ortadan kaldırılması gerektiğini savundu. Daha önceki hükümet döneminde ele alınan taşeron konusunun yanlış olduğu ve sendikaların da görüşleri alınması gerektiğini savundu.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.