2010 KPSS ile atananlar görevden alınmaya başladı

Bilindiği üzere mahkeme 2010 KPSS Genel kültür ve Genel Yetenek sınavlarını iptal etmesinin ardından yayımlanan KHK ile birlikte 2010 KPSS’de kopya ile veya usulsüz atananlar memuriyetten atılacaklardı. İlk görevden alma NÜ’den geldi.

23546
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ terör örgütü mensubu memur ve özel sektördeki onbinlerce kişi görevden uzaklaştırılmaya ve gözaltına alınmaya başlamıştı. Bu kapsamda özellikle gündemden düşmeyen 2010 KPSS ataması vardı. 2010 KPSS ataması ile 85binden fazla kişinin ataması yapılmış ve atamada binlerce kişi görevden alınmış ve son çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile bu sınava girip de usulsüz olarak atananların ayıklanmasına başlandı.

Mahkeme Genel kültür ve Genel Yetenek sınavını da Eğitim Bilimleri sınavından sonra iptal etmişti. Eğitim Bilimleri sınavı tekrarlanmasına rağmen GY ve Gy tekrarlanmadığından ve mehkeme geçtiğimiz haftalarda iptal ettiğinden bu sınav ile ilgili olarak Kanun çıkması gerekiyordu ve çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile 2010 KPSS ile usulsüz olarak atananların ayıklanmasına başlanmıştı.

2010 KPSS’den görevden atılmalar ilk değil. Daha önce kopya ile atanan çok fazla kişi görevden uzaklaştırılmıştı. Yeni KHK ile birlikte mahkeme kararı gereği usulsüz atananlar tek tek alınmaya başlıyor. Bugün Niğde’de, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında Niğde Üniversitesinde (NÜ), 10 idari personelin görevden alındığı bildirildi. Bu personellerden 1 tanesinin 2010 KPSS ile atanmıştı.

Niğde Üniversitesi (NÜ) yönetimi de  Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik çalışmasını sürdürüyor. Bu kapsamda yürütülen soruşturma neticesinde Niğde Üniversitesinde biri 2010 KPSS ile atanan olmak üzere toplam10 personelin işine son verildiği bildirildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 sene önce

    Bu ne saçmalık ya 2011 12 13 14 15 yılında cemaat tarafından işe giren memur yokmu ya sırf 2010 a dayanıp durdular bu ne ya illa konusturacaklar ya

  2. 5 sene önce

    Cumhurbaskanimizda soyledi…2010 kpss magdurlarina birdefaya mahsus ek maddeyle iadei itibar yapilmali…lutfen takipcisi olurmusunuz..

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!