2010 KPSS ile ilgili FETÖ mensubu memurlar atılmaya devam ediyor

2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) kopya çektiği tespit edilen devlet memurlarının, memuriyetten atılmasına devam ediliyor.

23662
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) kopya çektiği tespit edilen devlet memurlarının, memuriyetten atılmasına devam ediliyor. 2010 KPSS birincilerinden Zeki Yolaçan’ın, 3 ay önce Kayseri İş-Kur Bölge Müdürlüğü’ndeki görevinden açığa alınıp tutuklandığı bilgisine ulaşıldı. Zeki Yolaçan’ın eşinin de görev yaptığı hastanedeki görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Kayseri’de yaşayan Zeki Yolaçan, mezuniyetinden 16 yıl sonra girdiği 2010 KPSS’de 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak rekor kırmış ve devlet memuru olmuştu. Zeki Yolaçan’ın, 3 ay önce Kayseri İş-Kur Bölge Müdürlüğü’ndeki görevinden açığa alınıp tutuklandığı öğrenildi. 2010 KPSS ile ilgili olarak yeniden başlatılan soruşturma kapsamında sınavı şaibeli bulunarak cezaevine gönderilen Zeki Yolaçan’ın eşi Reyhan Yolaçan da görev yaptığı hastanedeki görevinden alındı. Bir hastanede görevli Reyhan Yolaçan da aynı sınavda bütün soruları doğru cevaplamıştı.

Zeki Yolaçan’ın, kardeşi Vahide Yolaçan da yine 2010 KPSS’de 115 soru yanıtlamıştı. 2010 KPSS’den aldığı puanla bir kurumda memur olarak göreve başlayan İngilizce öğretmenliği bölümü mezunu Vahide Yolaçan’ın da tutuklandığı belirtiliyor. 2010 yılındaki şaibeli KPSS’de tam 350 kişi bütün soruları doğru cevaplamıştı. Bunlardan da 70’inin karı-koca olduğu açıklanmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    ENKISA ZAMANDA 2010 MAGDURLARI HAKKINDA

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!