2010 KPSS kopyadan atılan öğretmen sayısı

2010 KPSS puanı ile Milli Eğitim Bakanlığı'na atanan 45 bin öğretmenden 3 bini atıldı. Çıkarılacak KHK ile atılan öğretmenlerin isimleri açıklanacak.

23555
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamalarda can alıcı noktalardan biri de 2010 KPSS’den kopya çektikleri belli olan öğretmenlerin sayısıydı. 15 Temmuz darbe kalkışmasından daha önce 2010 KPSS puanı ile usulsüz olarak öğretmen olan 3 bin kişinin atıldığı açıklandı. 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında FETÖ operasyonları sonrasında kamudan atılacak memurların içinde Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı öğretmenler de olacak

2010 KPSS puanı ile toplamda 45 bin öğretmenin ataması yapıldı ve şu ana kadar kopya’dan 3 bin kişinin görevine son verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin bu atılan kişilerin isimlerinin çıkacak Kanun Hükmünde Kararname ile tıpkı atılan polis, asker ve memurlar gibi isimlerinin açıklanacağı belirtili.

2010 KPSS ile ilgili yargı sürecinin uzun zamandır sürdüğü belirtildi. Son olarak da Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav iptalinden sonra yeni düzenlenen ve uygulanmaya başlanan KHK ile görevden almalar devam edecek. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Savcılık tarafından soruları çalanların listeleri Bakanlığa gönderilmişti dedi. 2010’da atanan 45 bin öğretmenden 3 bin öğretmenin kopya çektiği belirlenmesinin ardından bin 700 kişinin ihraç edildiği bildirildi. Daha önce de atılanlarla birlikte bu sayı şu an toplamda 3 bin. Yeni KHK’da da bu isimler yakında açıklanacak. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    Lutfen cumhurbaskanimizda soyledi….2010 kpss magdurlarina birdefaya mahsus sans verilmeli..nasil subaylarimiz geri aliniyor haksizliga ugradiklari icin lutfen takipcisi olurmusunuz..

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!