2010 KPSS usulsüzlük soruşturmasında 7 bin 500 kişi için tedbir kararı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL kapsamında 667 sayılı Kanun Hükmünde Kanun ile alınacak tedbirler kapsamında 2010 KPSS’de usulsüzlük yapılmasından dolayı 7 bin 500 kişiye yurt dışı yasağı getirildi. İşte detaylar.

23613
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz 2016 FETÖ terör örgütü tarafından yapılan darbe girişimi sonrasında Bakanlar Kurulu Kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında, darbe teşebbüsü ve terörle mücadele çerçevesinde alınması zaruri olan tedbirler ile bunlara ilişkin usul ve esasları belirleyen 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarılarak alınacak tedbirlerin ivedilikle yapılması sağlandı.

Olağanüstü hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname 667 KHK ile yürütülen soruşturmalarda alınacak tedbirler kapsamında Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı nedeniyle haklarında idari işlem tesis edilenler ile aynı gerekçeyle haklarında suç soruşturması veya kovuşturması yürütülenler, işlemi yapan kurum ve kuruluşlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirilir.

667 KHK’nın ilgili maddesi gereği yapılan açıklamada yapılan bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir denildiğinden. Tedbir alınması hükmü bulunan bu madde gereği 2010 KPSS’de usulsüzlük yapılması ile ilgili soruşturmada aralarında üst düzey memurların da olduğu 7 bin 500 kişiye yurt dışı yasağı konuldu.

Yurt dışı yasağı getirilen kişiler arasında hakimlerin, savcıların, avukat ve bazı kurumlarda üst düzey memurları olduğu öğrenildi. Ayrıca genel müdür, genel müdür yardımcısı ve daire başkanları da 7 bin 500 kişilik yasak getirilen grup arasında.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!