1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2010 KPSS ve Gecikmiş Adalet
2010 KPSS ve Gecikmiş Adalet

2010 KPSS ve Gecikmiş Adalet

Milyonlarca Mağdur Vatandaşımız Adalet Arayışına Girdi, İlk Olarak Sivasta Müdafi Dilekçeleri Verildi, Bu Süreç Adalet Getirecek mi ?

A+A-

Kamu Personeli Seçme Sınavı, insanların eşit bir şekilde sınavlarına girerek yarıştığı ve bu yarışmanın neticesinde hayatına yön verdiği önemli bir sınav haline geldi. Tabi ki insanların eşit bir şekilde sınavlara girmesi günümüz şartlarında artık uzak görülmektedir. Anaokulu çağında ki öğrencileri özel ve devlet okullarına yazdırılırken maddi imkanlar bu kayıtlarda çok büyük rol oynuyor.

Eğitim sistemimizin temelinde yatan bazı sorunlar bununla da kalmıyor eğitim süresince öğrenciyi takip ediyor. Eşit eğitim alamayan öğrenciler: Lise, Önlisans ve Lisans düzeylerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanmaya devam ediyor. İşte tam bu noktada maddi imkanlar başta olmak üzere bir çok sebepten eşit eğitim alamayan öğrenciler Kamu Personeli Seçme Sınavında adil ve eşit bir sınav yapılmasını talep ediyor.

Milyonlarca veli tabiri caizse “Dişinden tırnağından artırarak” çocuklarının işe yerleşmesi umudu ile maddi ve manevi destek çıkarak hazırladıkları Kamu Personeli Seçme Sınavında kopya çekildiği tespit edildi. 2010 yılında yapılan ve milyonlarca insanın eşitlik arzusu ile girdikleri Kamu Personel Seçme Sınavı tam bir hayal kırıklığı oldu.

Her geçen gün 2010 KPSS sınavı ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. 70 ‘in üzerinde evli, …. Kişi akraba bin küsur kişi bütün sorulara doğru cevap vermiş v.s….

2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili soruşturma bir taraftan devam ederken diğer bir taraftan Sivas ilimizde bulunan 10 kişi, savcılığa dilekçe vererek müdafi olmak için başvuru yaptı.

2010 yılında bu iddialar gündeme geldiğinde kulak arkası yapılmıştı. Yüksek puan alanlar çok iyi kurumlarda çok iyi mevkilerde görevlerine başladı. Asıl Türkiye derecesi hak edenler ancak ucu ucuna bir yerlere atanabildi ve puanı Devlet Memurluğu ‘na atanmaya yeten binlerce kişi işsiz kaldı.  Landor ‘un bir sözü ile yazımızı tamamlıyoruz “Adaletin gecikmesi adaletsizliktir”.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.