2010 KPSS’de soruları çalarak memur olanlar atılacak

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 2010 KPSS'de soruları çalarak devlet memuriyetine girdikleri tespit edilenlerin, memuriyetten atılacaklarını açıkladı.

23449
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 2010 KPSS’de soruları çalarak devlet memuriyetine girdikleri tespit edilenlerin, memuriyetten atılacaklarını açıkladı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu’nda ele alınan temel konulardan birinin FETÖ’cü memurlar olduğunu ve FETÖ’cü memurların hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten atılacaklarını söyledi.

2010 KPSS sınavına ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirten Kurtulmuş, “2010 KPSS’de soruları çaldıkları ve bu şekilde devlet memuriyetine girdikleri tespit edilenlerin, devlet memuriyetinden ihraç edileceklerini söyledi.  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 2010’daki KPSS ile girmiş olup yapılan soruşturmalar sonucunda gerçekten hakkıyla devlet memuriyetine girdiği tespit edilenlere ise hiçbir şey olmayacağını vurguladı.

Kurtulmuş, Dışişleri, Sahil Güvenlik, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere çeşitli kurumlardan gelen listenin bugünkü KHK ile yayınlanarak yürürlüğe gireceğini ve bu listede ismi geçen FETÖ mensuplarının devlet memuriyeti vasfını kaybedeceklerini açıkladı. Bu KHK çerçevesinde görevden alınanların unvan ve meslek adlarını kullanmaları da mümkün olmayacak. Kurtulmuş, FETÖ’cü terör örgütüyle irtibatlı olduğu için kapatılan kurum ve kuruluşların hakları, alacakları, yükümlülükleri ve taşınmazlıklarının ne olacağı Maliye Bakanlığının uhdesine bırakıldığını bildirdi. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!