1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2013-TUS Sonbahar Dönemi Yeniden Tercihler Başladı
2013-TUS Sonbahar Dönemi Yeniden Tercihler Başladı

2013-TUS Sonbahar Dönemi Yeniden Tercihler Başladı

Anayasa Mahkemesinin 2013-TUS Sonbahar Dönemi Sınavında 6 Soruyu İptal etmesiyle ÖSYM yeni puanlara göre tercih işlemlerini başlattı.

A+A-

ÖSYM tarafından 26 Aralık 2014 tarihinde yayımlanan duyuru ile  2013-TUS Sonbahar Döneminde yapılan sınavda sorulan sorulara bazı hekimlerin iptal talebi gerekçesiyle Anayasa Mahkemesince 6 soru hakkında yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Mymemur.Com olarak sizlere bu haberi  2 Aralık 2014 tarihinde duyurmuştuk.

ÖSYM’nin Yayınlamadığı 6 Soruyu Mahkeme İptal Etti

ÖSYM tarafından bugün yayımlanan duyuruda 2013-TUS Sonbahar Dönemi sınavına giren ve cevap kâğıdına işaretleme yapmış olan tüm adaylar tarafından 6 soru, doğru cevaplanmış kabul edildi. Soruların doğru kabul edilmesiyle çıkan yeni sonuçlar kapsamında ÖSYM; 2013-TUS Sonbahar Tercih-3 tanımı ile yeniden tercih yapma hakkı verdi. Adaylar yeni sonuçlar üzerinden tercih işlemleri için ÖSYM Sonuç İşlemleri sayfasından T.C kimlik numaraları ve ÖSYM Aday Şifreleri ile giriş yapabilecekler.Başvurular 26 Aralık 2014-31 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak.

Lakin;  idari yargı kararının bir yürütmeyi durdurma kararı olması dolayısıyla ileriki tarihte verilecek aksi yöndeki bir karara göre işlem yapılması halinde bu yerleştirmeler adaylar açısından bir kazanılmış hak kabul edilmeyecek. Daha önce yerleşmiş olan adaylar yerleştirildikleri kurumlarda kalmak isterlerse uzmanlık eğitimlerine devam edebilecekler.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.