1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. 2014 Ağustos Öğretmen Atamaları Ne Olacak - Meb Personeli' ne Kötü Haber
2014 Ağustos Öğretmen Atamaları Ne Olacak - Meb Personeli' ne Kötü Haber

2014 Ağustos Öğretmen Atamaları Ne Olacak - Meb Personeli' ne Kötü Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Meb tarafından yapılan açıklamada 2014 Ağustos ayında 40 Bin öğretmen ataması yapılacağı belirtilmişti.

A+A-

Hatırlayacağınız gibi Milli Eğitim Bakanlığı Meb tarafından yapılan açıklamada 2014 Ağustos ayında 40 Bin öğretmen ataması yapılacağı belirtilmişti.

2014 yılı ilk aylarında Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı Ağustos ayında 40 Bin öğretmen ataması yapılacağını kamuoyu ile paylaşmıştı. Bütçe Kanunu kapsamında hangi Kurumun kaç atama yapacağı Başbakan onayı ile belirlenmektedir. Toplam atama rakımı ise 36 Bin’dir. MEB’e tahsis edilen rakam ise 15 bin’dir. MEB tarafından 2014 Şubat ayında yapılan atama kapsamında 10 Bin atama yapmış ve 5 Bin atama yapma hakkı kalmıştır.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından belirtilen 40 bin atama için Şuan mecliste görüşülen torba yasa tasarısı 74. maddeye 35 Bin atama iznini yazdırmıştır. Atama İzni 1.000 Kişi MEB ait diğer hizmet sınıfları kadrolarına, 35. Bin ise öğretmen unvanlı kadrolara yazılmıştır. Fakat Dün gece itibariyle Torba Yasa görüşmeleri 1 Ekim 2014 tarihinde görüşülmesine karar verilmiştir. Şimdi akıllarda ki soru 35 Bin Öğretmen ataması Ne zaman olacak? Ağustos 2014 Öğretmen atamaları olacak mı? olmuştur.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler