2014-KPSS Lisans ile Alakalı ÖSYM’den Açıklama Geldi

2014-KPSS Lisans Sınavının Genel yetenek ve Genel Kültür testi ile alakalı olarak çıkan

741
Daha Fazla Göster

ÖSYM; basın organlarının bir kısmında 5 Temmuz 2014 tarihinde yapılan 2014-KPSS Lisans Sınavının Genel yetenek ve Genel Kültür testi ile alakalı olarak çıkan Müfredata uyulmadığı ile alakalı haberlere cevap gecikmedi.

Yapılan haberlerde 5 Temmuz 2014 tarihinde sabah oturumunda müfredata uyulmadı ve Atatürk İlke ve İnkılâpları ile alakalı az sayıda soru çıktığı haberleri ile alakalı basın açıklaması yayınladı. ÖSYM tarafından yapılan basın açıklamasında Böyle bir durumun söz konusu olmadığını Yapılan 2014-KPSS Lisans Sınavının Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında Devlet Personel Başkanlığı ile birlikte belirlendiği belirtildi.

ÖSYM Sınav kılavuzunda yaklaşık olarak değerlerin verildiğini ve 2014 KPSS Lisan sınavı çerçevesinde Atatürk İlkeleri ve İnkılâplarından 10 test sorusu yöneltildiği altı çizilerek belirtildi. Genel Kültür kısmının Tarih testleri ağırlığı yaklaşık % 45 olup bunun yaklaşık % 5’i Anadolu Selçuklu Devleti ve Öncesindeki Türk Devletlerinden, yaklaşık %15’inin Osmanlı Devletinden, yaklaşık %20’sinin Atatürk İlke ve İnkılâplarından, yaklaşık %5’inin ise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihinden sorulması öngörülmüş, bu değerlere tekabül eden Atatürk İlke ve İnkılâplarından 10 soru yöneltildiğinin altı çizildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2014-KPSS Lisans ile Alakalı ÖSYM’den Açıklama Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!