1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. 2014 KPSS ÖABT Öğretmen atamaları tercihleri ne zaman yapılacak?
2014 KPSS ÖABT Öğretmen atamaları tercihleri ne zaman yapılacak?

2014 KPSS ÖABT Öğretmen atamaları tercihleri ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) 2014 Öğretmen atamalarına dair önemli açıklamalarda bulundu. 2014 KPSS öğretmen ataması ne zaman gerçekleşecek? 2014 Öğretmen branş sıralaması, 2014 Öğretmen branş puanları kontenjanları, 2014 MEB Öğretmen atamalarına dair en g

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2014 KPSS ÖABT sınavına giren öğretmen adaylarının merakla beklediği öğretmen atamalarına dair önemli açıklamalarda bulundu.Bakanlık tarafından 40 bin öğretmen atamasına ilişkin düzenlemenin ne zaman yapılacağının sorulması üzerine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarına ilişkin düzenlemenin TBMM'de olduğunu fakat Meclis'in tatile girmesiyle geciktiğini söyledi.

 

Bakan Avcı, "İnşallah önümüzdeki günlerde 1 Ekim'i beklemeden yani Meclis'in yasal olarak açılacağı normal tarihi beklemeden bir olağanüstü toplantıyla öğretmen atamalarına ilişkin önerimizin de içinde olduğu kanun metni, genel kurulda görüşülme imkanını bulacak ve inşallah biz atama takvimimizi çok fazla geciktirmeden yeni öğretmen adaylarımızı atayabileceğiz" dedi. Öğretmen atamalarında tüm branşlara ilişkin çalışmaların devam ettiğini de belirten Bakan Avcı, şunları kaydetti: "Yeni bir alan oluşturduk. Talim Terbiye Kurulumuz 3 gün önce bir karar aldı. Yeni oluşturulan alanda yaşayan diller ve lehçeler adı altında, Kırmançi ve Zazaki lehçelerinde de norm kadro oluşturmak için arkadaşlarımız çalışmalarını tamamladılar. Bu ders yılında geçmiş yıllarda seçmeli ders olarak alınan okullara bakacağız, bakıyoruz ve o talepleri değerlendirerek, nerede bu derslere yönelik talep varsa ve o taleplerin bu yıl da bu şekilde süreceğini görmüşsek oralarda norm kadro oluşturuyoruz. O norm kadrolara da bu yıl içerisinde, inşallah bu atama döneminde bu alanda eğitim görmüş tezsiz yüksek lisans veya lisans eğitimi almış öğretmen adaylarından da atama yapacağız." dedi.

2014 ÖSYM KPSS ÖABT SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ÖABT 2014 KİTAPCIKLAR ALANLAR VE CEVAPLARI

ALMANCA ÖĞRETMENLİĞİ

 

BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ

 

COĞRAFYA ÖĞRETMENLİĞİ

 

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ

 

FEN BİLİMLERİ/FEN TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ

 

FİZİK ÖĞRETMENLİĞİ

 

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

 

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ

 

KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ

 

LİSE MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

 

REHBER ÖĞRETMENLİĞİ

 

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

 

SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ

 

TARİH ÖĞRETMENLİĞİ

 

TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ÖĞRETMENLİĞİ

 

TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.