1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 2014 Kpss Puanları Hangi Hallerde Geçersiz Olur ?
2014 Kpss Puanları Hangi Hallerde Geçersiz Olur ?

2014 Kpss Puanları Hangi Hallerde Geçersiz Olur ?

KPSS Tercilerine Başvurup Atanamayanlar Tekrar Tercih Yapabilir Mi ? Bir Çok Bilinmeyen Sorunun Cevabı...

A+A-

KPSS Tercilerine Başvurup Atanamayanlar Tekrar Tercih Yapabilir Mi ?

Kamu Personeli Seçme Sınavı her yıl lisans düzeyinde yapılmakta ve önlisans ile lise mezunları 2 yılda bir sınava girebilmektedir.

Bu yıl yapılan KPSS Lisans, Önlisans ve Lise sınavı sonuçlarına göre yapılacak ilk atamalar 17 Kasım 2014 tarihinde başlayacaktır.

Bir çok memur adayının merak ettiği sorular şöyle;

2014 Kpss Puanları Hangi Hallerde Geçersiz Olur ?

Kpss Merkezi Atama Tercihi yaptıktan sonra atanamazsam tekrar başvurabilir miyim ?

Kpss Merkezi Atamalarla kamu kurumlarına yerleştim tekrar başvurabilir miyim ?

Kurumsal Atamalarda yerleştim KPSS Merkezi Atamalara başvurabilir miyim ?

www.MyMemur.com ailesi olarak bu soruların cevaplarını yayınlıyoruz. Kpss Merkezi Atama ne demektir: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ’nin yaptığı Merkezi Atamadır. Kurumsal Atama ne demektir: Kamu Kurumlarının ilan yayınlayarak açıktan atma ile yaptığı alımlardır.

Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Özel Şirketlerin mevcut İş İlanlar İçin Tıklayınız.

2014 KPSS Lisans Puanı 2 yıl geçerlidir, 2016 Lisans düzeyinde KPSS Sınavına kadar geçerlidir. 2014 Önlisans ve Lise KPSS Sınavı Puanları 2 yıl geçerlidir, yani 2016 Önlisans ve Lise sınavı yapılana kadar geçerlidir.

Kpss Merkezi Atama Tercihi yaptıktan sonra atanamayanların bütün Merkezi ve Kurumsal Atamalara başvuru hakkı vardır.

Kpss Merkezi Atamalarla kamu kurumlarına yerleşen adayların tekrardan Merkezi atamalara başvurma hakkı biter fakat Kurumsal alımlara tekrar başvuru hakkı vardır.

Kurumsal alımlar yoluyla yerleşen adaylar Kpss Merkezi Atama tercihlerine veya başka bir Kurumsal Alıma tekrar başvurabilirler.

Ayrıca KPSS 2014/2 yerleştirmelerine başvuracak adaylara tercih işlemlerine büyük kolaylık getirecek olan Kpss Tercih Robotu İle İlgili Yeni Sitemiz www.MyTercihRobotu.com alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Kpss 2014/2 Tercihler başladığı anda devreye girecek olan 2014/2 tercih robotu en doğru tercihi yapmanız için sizlerle olacak.

2014/2 Kpss Merkezi Atama Kadroları Açıklandı Boş Kadrolar İçin Tıklayınız.

KPSS-2014/1 Atamasında Hangi Bölüm Kaç Puanla Kapattı?

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.