1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 2014 TUS İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme Tablolarında Değişiklik Yapıldı
2014 TUS İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme Tablolarında Değişiklik Yapıldı

2014 TUS İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme Tablolarında Değişiklik Yapıldı

2014 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme tablolarında Değişiklik yapıldı.

A+A-

ÖSYM bugün yaptığı duyuru ile bugün yayınlanan 2014 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme tablolarında yer alan İnönü Üniversitesi Tıbbi Genetik uzmanlık dalına ait 1ek kontenjanın iptal edildiğini duyurdu.  Yapılan değişiklik sonrası düzeltilmiş olan 2014 Tus Ek yerleştirme tablosuna aşağıda verdiğimiz linkten ulaşabilirsiniz.

2014 TUS İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme Tabloları TIKLAYINIZ

Tablo Açıklamaları

Tablolar 7 sütun hâlinde düzenlenmiştir. Tabloda, uzmanlık dal kodu (1), uzmanlık dal adı (2), öğretim süresi (3), puan türü (4),

genel kontenjan (5), yabancı uyruklu kontenjanı (6) ve özel koşullar ve açıklamalar (7) yer almaktadır.

Adaylar, tablolarda yer alan programların 2014-TUS İlkbahar Dönemi yerleştirme sonucunda varsa en küçük puanlarına, ÖSYM web  adresinden ulaşabilirler.

Bu puanlar, her merkezi yerleştirmede değişmekle birlikte ilgili dalın ne derecede çok istenen bir dal olduğu konusunda bir

ölçüde bilgi vermektedir. Adayların, tercihlerini yaparken bu durumu da göz önünde tutmaları yararlarına olabilir.

Adayların tercih ettikleri dalların özelliklerine uygun sağlık koşullarına sahip olmaları gerekir.

Özel Koşul ve Açıklamalar

Bk 1 Başkent Üniversitesi Tıp Fakültelerinde araştırma görevlileri 2547 sayılı Kanun hükümlerine göre ataması yapıldıktan sonra, İş Kanunu hükümleri uyarnca üniversite tüzel kişiliği ile aralarnda imzalayacakları hizmet akdine istinaden istihdam edileceklerdir. Bu araştırma görevlileri, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde ve bu Fakültenin bulunduğu Ankara'daki Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde öğrenimlerine devam edeceklerdir.

Bk. 2        Bu uzmanlık dalını seçecek adaylarn tıp dışı meslek mensubu olmaları gerekmektedir.

Bk. 4 Tıp eğitimi dili İngilizce olduğundan bu üniversite ile ilgili programları tercihlerinde gösterecek adayların alanlarında seminer verebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri zorunludur. İngilizcesi yeterli olmayan adaylar bu programlara yerleştirilmiş olsalar bile atamaları yapılmaz.

Bk 5 Bu üniversitenin Tıp Fakültesinde araştırma görevlileri özel kanunlardaki haklar saklı kalmak kaydıyla (2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu vb.) İş Kanunu ve 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kurumu Kanunu hükümlerine tabidir.

Bk 6 T.C. Hükümeti Sağlık Bakanlığı ile K.K.T.C. Hükümeti Sağlık Bakanlığı arasında 24 Mart 2008 tarihinde imzalanan "Sağlık Alanında İşbirliğine İlişkin Anlaşma"nn 5. maddesi gereğince, bu kadrolara yalnız K.K.T.C. uyruklu doktorlar başvurabilirler. Bu dallarda ihtisasın tamamlayanlar, ihtisas süresi kadar K.K.T.C.'de mecburi hizmete tabi tutulurlar.

Bk 7 Başkent Üniversitesi Tıp Fakültelerinde araştırma görevlileri 2547 sayılı Kanun hükümlerine göre ataması yapıldıktan sonra, İş Kanunu hükümleri uyarnca üniversite tüzel kişiliği ile aralarında imzalayacaklar hizmet akdine istinaden istihdam edileceklerdir. Bu araştırma görevlileri, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde ve bu Fakültenin bulunduğu Adana'daki Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde öğrenimlerine devam edeceklerdir.

Bk 8 Sakarya Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Sakarya Üniversitesi uzmanlık öğrencileri uzmanlık eğitimlerine Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam edeceklerdir.

Bk 9 KKTC Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yar süreli bir eğitim hastanesi olup, eğitim kadrolarna yalnız KKTC uyruklu doktorlar başvuracaklardır. Bu hastanede yar süreli uzmanlık eğitimini tamamlayan doktorlar eğitimlerinin ikinci yar süresini Sağlık Bakanlığınca belirlenecek Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Yabancı Uyruklu uzmanlık öğrencisi statüsünde tamamlayacaklardır. TC. vatandaşı olanlar bu kadrolara müracaat edemezler.

Bk 10 Marmara Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Marmara Üniversitesi uzmanlık öğrencileri uzmanlık eğitimlerine Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam edeceklerdir.

Bk 11 Adaylar bağlı bulunduklar Kuvvet Komutanlıklar ve Jandarma Genel Komutanlığının yan sıra diğer Kuvvet Komutanlıklar ve Jandarma Genel Komutanlığının kontenjanlar n da tercih edebileceklerdir. Ancak, ayn branşta kendi Kuvvet Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının dışında, diğer Kuvvet Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının da kontenjanı mevcut ise öncelikli olarak bağlı bulunduğu Kuvvet Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı kontenjanını, daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının kontenjanını tercih edecektir. Bu kurala uyulmadığı takdirde adayın tercihi geçersiz sayılacaktır.

Bk 12 Bu kontenjanlar Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 28 Aralık 2011 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde açılmıştır.

Bk 13      Bu kontenjanlar Mi safir Askeri Personel tercih edebilecektir.

Bk 14 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi uzmanlık öğrencileri uzmanlık eğitimlerine Sağlık Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam edeceklerdir.

Bk 15      Bu üniversite hastanesinde tüm branşlar için Cumartesi günleri normal mesaiye dahildir.

Bk 16      Uzmanlık eğitimi programlar ile ilgili detaylı bilgiye Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu web sayfasından  ulaşılabilir.

Bk 17 İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesinde araştırma görevlileri 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu hükümlerine göre atanması yapıldıktan sonra, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri uyarrıca üniversite tüzel kişiliği ile aralarnda imzalayacaklar hizmet akdine istinaden istihdam edilecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.