1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitimine katılacak sağlık personeli listesi
2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitimine katılacak sağlık personeli listesi

2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitimine katılacak sağlık personeli listesi

2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitim programına alınmaları uygun görülen ve kurs görecekleri eğitim merkezleri belirtilen sağlık personeli listesi yayımlanmıştır.

A+A-

Diyaliz Merkezleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre diyaliz merkezlerinin faaliyet gösterebilmesi için diyaliz eğitimi almış bir sorumlu uzman tabip, pratisyen tabip,hemşire ve acil tıp teknisyen ile hizmet vermesi gerekmektedir.

 

18.06.2010 tarih ve 27615 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Diyaliz Merkezleri Hakkındaki Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre 2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitim programına alınmaları uygun görülen ve kurs görecekleri eğitim merkezleri belirtilen sağlık personeli listesi yayımlanmıştır.

 

Sağlık Bakanlığı listede isimleri ve eğitim görecekleri merkezler belirtilen sağlık personelinin 05.05.2014 tarihi itibariyle eğitime başlamaları; 23.05.2014 tarihine kadar mazeretsiz olarak eğitime başlamayan personelin eğitim planlamasının iptal edilmesi konusunda uyrauda bulundu.

 

Söz konusu listede adı geçenlerin Makam Onayında belirtilen tarihlerde eğitime başlatılmaları, kursa başlayış ve ayrılış tarihlerinin ekte gönderilen form doldurularak, eğitim sonucunda yapılacak sınavda başarılı olanlara düzenlenecek Sınav Komisyon Raporu ile birlikte, kursiyerlerin görev yaptıkları ii Sağlık Müdürlüklerine gönderilmesini talep etti.

 

Ayrıca Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan personele ait tahakkuk edecek yolluk ve yevmiyeler kurumlarınca karşılanacaktır.

 

2014 Mayıs Dönemi Diyaliz Eğitim Planlaması Hakkındaki Duyuru İçin TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.