2014 Yılına Ait Sendikal İstatistikler Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Yayımlandı

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununa göre sendika üyesi olan kamu görevlilerinin üyesi olduğu sendika ve konfederasyonların üye sayılarının belirlenmesine ilişkin Tebliğ,

740
Daha Fazla Göster

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununa göre sendika üyesi olan kamu görevlilerinin üyesi olduğu sendika ve konfederasyonların üye sayılarının belirlenmesine ilişkin Tebliğ, 4 Temmuz 2014 tarihli ve 29050 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı.

Kamu görevlileri sendikalarının bağlı olduğu konfederasyonlar dikkate alındığında, kamu görevlileri sendikacılığı alanında faaliyette bulunulan 11 hizmet kolunun tamamında Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN)’na bağlı sendikalar yetkili sendika olmuştur.

Ülkemizde kamu görevlileri sendikalarına üye olabilecek 2.270.558 kamu görevlisinden 1.589.964’ü sendika üyesi olup sendikalaşma oranı % 70,03 olarak gerçekleşmiştir. 
Ayrıca, 11 hizmet kolunda; 9 konfederasyon, 136 kamu görevlileri sendikası faaliyette bulunmakta olup bu sendikalardan 53’ü herhangi bir konfederasyona bağlı olmadan faaliyetini sürdürmektedir.

Tebliğ için TIKLAYINIZ

Sendikalarla İlgili 8 Temmuz 2014 Yönetmelik TIKLAYINIZ

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2014 Yılına Ait Sendikal İstatistikler Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!