1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. 2014 Yılına Ait Sendikal İstatistikler Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Yayımlandı
2014 Yılına Ait Sendikal İstatistikler Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Yayımlandı

2014 Yılına Ait Sendikal İstatistikler Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Yayımlandı

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununa göre sendika üyesi olan kamu görevlilerinin üyesi olduğu sendika ve konfederasyonların üye sayılarının belirlenmesine ilişkin Tebliğ,

A+A-

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununa göre sendika üyesi olan kamu görevlilerinin üyesi olduğu sendika ve konfederasyonların üye sayılarının belirlenmesine ilişkin Tebliğ, 4 Temmuz 2014 tarihli ve 29050 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı.

Kamu görevlileri sendikalarının bağlı olduğu konfederasyonlar dikkate alındığında, kamu görevlileri sendikacılığı alanında faaliyette bulunulan 11 hizmet kolunun tamamında Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN)’na bağlı sendikalar yetkili sendika olmuştur.

Ülkemizde kamu görevlileri sendikalarına üye olabilecek 2.270.558 kamu görevlisinden 1.589.964’ü sendika üyesi olup sendikalaşma oranı % 70,03 olarak gerçekleşmiştir. 
Ayrıca, 11 hizmet kolunda; 9 konfederasyon, 136 kamu görevlileri sendikası faaliyette bulunmakta olup bu sendikalardan 53’ü herhangi bir konfederasyona bağlı olmadan faaliyetini sürdürmektedir.

Tebliğ için TIKLAYINIZ

Sendikalarla İlgili 8 Temmuz 2014 Yönetmelik TIKLAYINIZ

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.