1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. 2014-YLSY Sonuçları Açıklandı
2014-YLSY Sonuçları Açıklandı

2014-YLSY Sonuçları Açıklandı

Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Sonuçları açıklandı

A+A-

ÖSYM tarafından dün yapılan duyuru ile yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek amacıyla gönderilecek öğrencilerden sözlü sınava çağıracak kişilerin belirlendiğini belirtti.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda 2014-YLSY (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme) sözlü sınava girecek adayların belirlendiğini ve 10 Kasım 2014 tarihinde aksam saat 19.30  sonrası ÖSYM Sonuç sayfasından adayların ulaşabileceği belirtildi.

ÖSYM yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek için sözlü sınava çağrılacak olan adaylar MEB Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü web sitesinden işlem takiplerini gerçekleştirebilecekler.

2014-YLSY Kapsamında 4173 kontenjana toplam 9803 aday tercih yaptı. 3928 aday yerleşirken 245 kontenjan boş kaldı. Aşağıda bulunan linklerden  sonuçlara ve 2014 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanların bulunduğu tabloya erişebilirsiniz.

2014-YLSY Sonuçları

2014-YLSY Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler