1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 2014/1 Tercih Kılavuzu Tercih İşlemleri (Ekranı) Hakkında Duyuru
2014/1 Tercih Kılavuzu Tercih İşlemleri (Ekranı) Hakkında Duyuru

2014/1 Tercih Kılavuzu Tercih İşlemleri (Ekranı) Hakkında Duyuru

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2014/1 Tercih Kılavuzu Tercih İşlemleri (Ekranı) Hakkında Duyuru

A+A-

Devlet Personel Başkanlığının Duyurusu Aşağıda verilmiştir

 

SOSYAL HİZMETLER KANUNU KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLECEKLER İÇİN 2014/1 TERCİH KILAVUZU TERCİH İŞLEMLERİ (EKRANI) HAKKINDA DUYURU

 

Sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2014/1 tercih kılavuzunda tercihlerin nasıl yapılacağı belirtilmiş olmakla birlikte bazı adayların tercih işlemlerinde hataya düştükleri tespit edilmiş olup, bu nedenle aşağıda tercih ekranı hakkında ayrıntılı açıklamaya yer verilmiştir.

A) tercih ekranına giren hak sahipleri öncelikle tercih kılavuzunun bulunduğu ekrana yönlendirilmekte ve “YUKARIDA YER ALAN KILAVUZU OKUDUM, ANLADIM. İŞLEMLERİMİ BU KILAVUZDA YER ALAN BİLGİLERİ ESAS ALARAK GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİ ONAYLIYORUM .” kısmına “evet” yazılıp onaylanarak diğer ekrana geçilmektedir.

İkinci ekran kişisel iletişim bilgileri ekranı olup bu ekranda yer alan adres, telefon, e-posta bilgileri güncellenerek diğer ekrana geçilmelidir.

Üçüncü ekran kılavuzda yer alan “tercih no”ları kullanılarak adayların tercih bilgilerinin girildiği ekrandır.

Bu ekranda;

1)Adaylar Kılavuzda yer alan 11 haneli “TERCİH NO” girerek tercih etmek istedikleri kadro veya pozisyonu bulmalı ve “ekle” tuşu ile bu tercihi eklemelidirler.

2) Tercihler girildikten sonra çıkış yapmadan önce “KAYDET VE ÇIK” tuşuna basılmalıdır. “KAYDET VE ÇIK” tuşu tercihlerinizi kaydeder ve sisteme bir sonraki girişinizde kaydettiğiniz tercihler ekrana gelir.

3) Tercihler girilip çıkış yapmadan önce “KAYDET VE ÇIK” tuşuna basıldığınca sistem tarafından bu kayıtların nihai kayıt olmadığı ve tercih işlemlerinin sona ermesinden önce mutlaka onaylanması gerektiğini bildiren “GİRMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLER, BİR SONRAKİ ERİŞİMİNİZDE ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLMENİZ ÜZERE KAYDEDİLECEKTİR. KAYDET & ÇIK İŞLEMİ İLE TERCİH BAŞVURUNUZU SONLANDIRMIŞ OLMAYACAKSINIZ. BAŞVURUNUZU TAMAMLAMAK İÇİN HİZMETE YENİDEN ERİŞİP KAYDET & BİTİR BUTONUNA TIKLAYARAK İŞLEMİ ONAYLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.” uyarısı gelmektedir. bu uyarı yalnızca girilen tercihlerin geçerli olmasının onaylanmasına bağlı olduğuna yönelik bir uyarı olup, bu aşamada tercih etmeyi düşündüğünüz kadro ve pozisyonların tamamını girmemiş iseniz kesinlikle “TERCİHLERİ ONAYLA VE BİTİR” tuşuna basmayınız.

4) Tercih işlemlerini bitirmiş iseniz “TERCİHLERİ ONAYLA VE BİTİR” tuşuna basarak işlemleri sonlandırınız. Bu aşamadan sonra tercihlerde değişiklik yapılması söz konusu değildir. Bu nedenle tercihlerinizi tamamladığınıza kesinlikle emin olmadıkça bu tuşa basmayınız.

5) Tercihlerin oluşturulması sırasında yanlış bir tercih numarası girildiğinde sistem “GİRMİŞ OLDUĞUNUZ POZİSYON, BAŞVURABİLECEĞİNİZ BİR POZİSYON DEĞİLDİR” uyarısı ile tercih kaydını yapmamaktadır.

2014/1 Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.