1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2015 Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Başlıyor
2015 Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Başlıyor

2015 Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Başlıyor

CTE Alınacak Olan İnfaz Koruma Memuru, Ceza İnfaz Kurumu Katibi, Sağlık Memuru, Şoför, Teknisyen, Aşçı ve Kaloriferci İçin Başvuruda İzlenecek Yol...

A+A-

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne alınacak olan toplam 1218 sözleşmeli personel alımı için 27 Şubat 2015 ile 6 Mart 2015 tarihleri arası başvuruların alınacağı bilinmektedir.

Personel alımı Türkiye 'nin bir çok ilinde yapılacağı için adaylardan bir çok soru ulaşmaktadır. My Memur ailesi olarak en çok sorulan soruların cevabı olarak hazırlanan yazımızda İş Başvurusu İçin nelerin gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Adayların hangi kadrolara başvurabileceği yayımlanan ilanda detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Her bir kadro için adaylar 1 Adalet Komisyonuna başvurma hakkı vardır, yani aday şoför olarak başvurmak isterse 1 Adalet Komisyonunda bulunan şoför kadrosuna başvurabilecektir.

Adaylar her bir ünvan için şartları tutuyorsa bütün kadrolara başvurabilecektir, Yani aday aynı zamanda şoför, katip, İKM, teknisyen vb... gibi kadrolara ayrı ayrı her birinden birer tane başvuru hakkı vardır.

Bulunduğunuz ildeki Adalet Komisyonu kadrsonu başvuracaksanız istenen evrakları direk teslim ederek başvuru işlemini sonuçlandırmış olursunuz. Başka bir ilde bulunan Adalet Komisyonuna başvuru halinde ise, yine bulunduğunuz ildeki Cumhuriyet Başsavcılığına istenen evraklar ile giderek evrakları teslim ettikten sonra APS ücretinin ödenmesi ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru için aşağıdaki EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile işleminizi sonuçlandırabilirsiniz.

Adaylara önerimiz özellikle farklı illere başvurmayı düşünenlerin başvuruların başlaması ile beraber acele bir şekilde işlemlerini sonuçlandırması. Zira başka İle gönderilen APS gecikmesi halinde başvurunuz süre aşımından dolayı reddedilecektir.

CTE 1218 Personel Alımı Şartları İçin Tıklayınız.

EK-1 : Başvuru formu

EK-2 : Sözleşmeli pozisyonlar için sınav izni verilen komisyonlar

EK-3 : Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.