1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2015-ALES Başvuru Duyurusu
2015-ALES Başvuru Duyurusu

2015-ALES Başvuru Duyurusu

2015 ALES Başvuru Tarihleri, 2015 ALES Başvuru Kılavuzu, 2015 ALES Başvuru

A+A-

2015 Akademik Personel Ve Lisansüstü eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilk bahar dönemi başvuraları 18-31 Mart 2015 tarihinde yapılacaktır.

Sınav tarihi 10 Mayıs 2015 tarihinde yapılacaktır. Türkiyede lisansüstü eğitimi, programında öğrenim görmek isteyenler ALES sınavına girmek zorundadır.Fakat üniversite senatolarınca ALES puanı aranmıyorsa Güzel sanatlar fakülteleri ile konservatuarlara alınacak yüksek lisans, doktora ve sanatta yeterlilik öğrencilerinden ALES'e girmiş olma şartı aranmamaktadır.

Yurtdışı lisansüstü öğrenim görmek isteyen adaylar içinde ALES sınavına girme şartı aranmaktadır.Mecburi Hizmet yükümlülüğü olmayan ve kendi imkanları ile yurtdışında lisansüstü eğitim görmek isteyenler ALES yükümlülüğü aranmamaktadır.

Sınava bir lisans programından mezun olabilecek durumda olanlar , mezun olanlar ve denklik belgesi almış olanlar girebilecektir.Ayrıca ALES sınavına yabancı uyruklu adaylarda girebileceklerdir. Başvuru ve başvuru kılavuzu başvuru tarihleri başladığı tarihte yani 18 Mart 2015(çarşamba) gününden itibaren yayınlanacaktır. 

Başvuru kılavuzu ve başvuru linki sayfamızda yayınlandığı gün verilecektir ve buradan (mymemur.com) direkt olarak başvuru kılavuzunu inceleyerek başvuruda bulanabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.