1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2015 Hac Ücretleri Belli Oldu
2015 Hac Ücretleri Belli Oldu

2015 Hac Ücretleri Belli Oldu

2015 Hac adayları İçin İstenen Belgeler, 2015 Hac Ücretleri , 2015 Diyanetin Hacı Adaylarına Verdiği Hizmetler ve Malzemeler

A+A-

Bilindiği üzere 2015 Yılında yeni hac kayıtları alınmayacaktır. 2007 yılında kayıt yaptıran ve 2014 yılına kadar düzenli kayıt yenileten hac adayları kura sıra numarasına göre kesin kayıtları yapılacaktır.

Hacı adayları aşağıdaki verdiğimiz tabloları inceleyerek hac konaklama şekline göre hac ücretlerini üç taksit veya peşin olarak ödeyebileceklerdir. Taksitli olarak ödeme yapacak olan hac adayları ilk taksitini kesin kayıt yaptırırken ikinci taksit Nisan 2015 ve üçüncü taksitini Mayıs 2015 tarihlerinde yatırmaları gerekmektedir. Normal konaklama türü ile kayıt yaptıran hacı adayları en fazla beş kişilik odalarda kalacak bulundukları bina ise hareme 700 metre ile 7 km arasında değişen binalarda kalacaklardır.

Müstakil hac konaklaması yapacak hacı adaylar en fazla 2-3 kişilik odalarda kalacak ve hareme en fazla 6 km uzaklıktaki standart otel hizmeti vermeyen binalarda kalacaklardır.

Otel 1 konaklama türünde ise lüks otellerde konaklama yapılacak ve hareme en fazla 700 metre uzaklıkta olacaktır.

Otel 2 konaklama tipinde ise lüks otellerde konaklama yapılacak ve hareme en fazla 1000 metre uzaklıkta olan otellerde konaklama yapılacaktır.

HAC ÜCRETLERİ TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

DİYANETİN HAC ADAYLARINA VERDİĞİ MALZEME VE HİZMETLER.

HAC KURALARI İLE İLGİLİ HABERİMİZ VE KURA DURUMUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.