2015 KPSS Sınavında Oluşan Tüm Puan Aralıkları ve Adayların Durumu

2015 KPSS Sınavı Sonrası ÖSYM Tüm Puan Türlerine Göre Adayların Tüm İstatistiklerini Yayınladı. Hangi Puan Türünde Kaç Aday Bulunmaktaydı. 2015 KPSS Tüm Detayları

12211
Daha Fazla Göster

Adayların Mezun olduğu veya olacağı lisans programları ve üniversiteler ile, Genel Yetenek, Genel Kültür, ÖABT, Eğitim Bilimleri ile tüm Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Ç. EKO ve END. İLŞ., Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler sınavlarında adayların ortalamaları, standart sapmaları gibi puanların yer aldığı listeye ulaşabilirsiniz.

2015-KPSS lisans Ham Puan Dağılımlarının yer aldığı listede, Genel Yetenek, Genel Kültür, Öğretmenlik Alan Bilgisi, Eğitim Bilimleri, Hukuk ve İktisat sınavlarının ham puanları, frekans değerleri ve yığınsal frekans değerleri ile ilgili tüm istatistiklere ulaşabilirsiniz.

2015-KPSS Lisans adaylarının puan değer aralıklarına göre dağılımlarının yer altığı listede tüm KPSS Puan Türlerine göre tüm puan aralıklarına ulaşabilirsiniz. 95 üzeri puan alanlar puan türlerine göre ne kadar, 95-90 puan aralığında tüm puan türlerine göre kişi sayısına ulaşabilirsiniz. Diğer tüm aralıklarda listede yazmaktadır.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), 18 Mart 2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” ve bu Yönetmelik uyarınca Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM tarafından hazırlanan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümlerine göre düzenlendiği açıklandı.

2015-KPSS Lisans 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da dört oturumda yapılmıştı. 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 17 il merkezinde tek oturumda yapılmıştı.

Tüm adaylar sınavda Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerini zorunlu diğerlerini ise seçmeli olarak cevaplandırmışlardır. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adaylar sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmışlardır. Bu yayında, 2015-KPSS’ye giren adayların mezun oldukları/olacakları yükseköğretim programlarına göre ham puan ortalamaları ve başarı sıraları, ham puan dağılımları ve puan değer aralıklarına göre dağılımları yer almakta.

Yükseköğretim programlarının, kendi mezunlarının/öğrencilerinin 2015-KPSS’de nasıl bir başarı gösterdiklerine ilişkin bilgi edinmelerine yardımcı olduğu belirtildi. ÖSYM İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan bu yayının üniversitelere, araştırmacılara, adaylara faydalı olması amacıyla yayınlandığı bildirildi.

Yükseköğretim Programları için TIKLAYINIZ

Ham Puan Dağılımları için TIKLAYINIZ

Adayların Puan Aralıklarına Göre Dağılımı için TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2015 KPSS Sınavında Oluşan Tüm Puan Aralıkları ve Adayların Durumu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!