1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2015 Yılı İçin 4/C'li personel Sözleşme İmzalayacak mı? İşte Cevabı
2015 Yılı İçin 4/C'li personel Sözleşme İmzalayacak mı? İşte Cevabı

2015 Yılı İçin 4/C'li personel Sözleşme İmzalayacak mı? İşte Cevabı

2015 Yılı İçin 4/C'li personel Sözleşme İmzalayacak mı? İşte Cevabı

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı DPB Kurumlardan sorulan ve gerçekten merak edilen 4/C'li personelinin 2015 yılı için hizmet sözleşmesi imzalanıp imzalanmayacağı ile alakalı soruları akıllardan verdiği cevap ile kaldırmış oldu.

Birçok Kamu Kurum ve Kuruluşu bünyesinde çalışan ve 4/C’li olarak istihdam edilen personeli yılsonu nedeniyle sözleşme imzalamak için çağırdı. Fakat son yapılan düzenlemeler kapsamında 4/C'li personelinin 2015 yılı için hizmet sözleşmesi imzalanıp imzalanmayacağı soru işareti olarak akıllarda kaldı. İşte tam da burada Devlet Personel Başkanlığı bu soruları yanıtsız bırakmadı ve 29 Aralık 2014 tarihinde yazı gönderdi.

DPB yazıda;

1) 2014 yılında imzalanan hizmet sözleşmeleri 31/12/2014 tarihine kadar uygulanacağını

2)   1 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından hazırlanan tip sözleşme örneğine uygun olarak yeni bir sözleşme imzalanacağını,

3) Geçici personelin yaşlılık ve malullük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar istihdamları yasal yükümlülük olduğundan bundan sonra geçici personel, yeni bir sözleşme imzalanmadan mevcut sözleşmeleri ile yaşlılık veya malullük aylığına hak kazanıncaya kadar istihdam olunmaya devam edileceğini belirtti.

Devlet Personel Başkanlığı 4/C'li Personel Görüş Yazısı 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.