1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 2015 Yılında 12 Bin Uzman Erbaş Alımı yapılacak
2015 Yılında 12 Bin Uzman Erbaş Alımı yapılacak

2015 Yılında 12 Bin Uzman Erbaş Alımı yapılacak

Hükümet Toplum düzeninin sağlanması ve korunması, vatandaşların hak ve özgürlük bakımından güvence altında tutulması için 12 Bin Uzman Erbaş alımı gerçekleştirmeyi...

A+A-

Hükümet Toplum düzeninin sağlanması ve korunması, vatandaşların hak ve özgürlük bakımından güvence altında tutulmasının güçlendirilmesi ve yatırımcılara yönelik yatırımların güven ortamında sağlanabilmesi için güvenlik birimlerinin mevzuatında iyileştirmeler yapılacak. Bu kapsamda 2015 yılı sonuna kadar jandarma da %35 olan profesyonelliğin % 40 oranına çıkarılması hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda ise yaklaşık 12 Bin Uzman Erbaşın alınması düşünülüyor.

2015 yılında güvenlik birimlerinin mevzuatında yapılacak olan düzenleme ile nitelik ve nicelik bakımından iyileştirilecek personel fiziki ve teknolojik donanım ile desteklenecek. Yapılacak düzenleme için İçişleri Bakanlığı Bünyesinde ve ilgili kurumlar ile bir komisyon kurulacak. Komisyona yine İçişleri Bakanlığı tarafından koordine edilecek. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, MIT Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı koordineli çalışacaklar.

2015 yılı için 12.000 Uzman Erbaş alımı gerçekleştirileceği planlanırken uzman erbaş alımları süreç doğrultusunda devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.