2016 DGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bugün yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) temel soru kitapçığının yüzde onu ve cevap anahtarı yayınlandı.

23560
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bugün yapılan Açıköğretim fakültelerinin Önlisans programlarından ve Meslek Yüksek Okullarından (MYO) lisans programlarına geçiş için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı. ÖSYM yaptığı açıklamada 21 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan Dikey Geçiş Sınavının (2016-DGS) Temel Soru Kitapçığı ve cevap anahtarına adayların ulaşabileceğini belirtti. Kitapçık ve cevap anahtarı için TIKLAYINIZ.

Dikey Geçiş Sınavı’na üniversitelerin 2 yıllık önlisans programlarından lisans programına geçiş yapmak isteyenler girmek sorundalardı.  Bu sebeple bugün yapılan DGS sınavı sonrasında lisans öğrenimine devam etmek isteyen MYO ve Açıköğretim Önlisans öğrencilerini kapsamaktaydı.

Meslek Yüksekokulları (MYO) ile Açıköğretim (AÖF) Önlisans Programları mezunlarının Lisans öğrenimine devam etmeleri için gerekli olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili olarak başvuru, sınavın uygulanması, sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ve yerleştirmeye ilişkin tüm esaslar daha önce de belirttiğimiz üzere ilgili kılavuzdan tüm detayları ile incelenebilir.

2016-2017 öğretim yılı için geçerli olacak 2016 DGS sonuççları sadece bu yılki yerleştirmede geçerli olacak. Bugün yapılan 2016 DGS sınavında adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanadı. Testte 120 soru yer aldı. Sınavda uygulan test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçladığı ÖSYM tarafından kılavuzda da ayrıca belirtilmişti. Temel soru kitapçığının % 10’u ve cevap anahtarı için TIKLAYINIZ. DGS kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!