1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 2016 E-KPSS Engelli Öğretmen Adaylarından Haklı Talep
2016 E-KPSS Engelli Öğretmen Adaylarından Haklı Talep

2016 E-KPSS Engelli Öğretmen Adaylarından Haklı Talep

MEB, Engelli Öğretmen alımı için tarihi açıklamasının ardından 2017 EKPSS puanı ile atama bekleyen öğretmen adayları harekete geçti ve destek bekliyorlar. 2018 yılının başında olacak denen engelli öğretmen ataması yılın ortasına kalmasına büyük tepki var!

A+A-

2016 puanıyla atanmayı bekleyen yaklaşık 650 engelli öğretmen adayı şubat ayında atanmayı beklerken MEB tarafından yapılan açıklamada başvuruların 18-22 Haziran tarihleri arasında yapılacağı bildirildi. 2016 E-KPSS Puanı ile atanmayı bekleyen engelli öğretmenler büyük şok yaşadı ve aşağıdaki kampanya adresinden herkesten destek bekliyor!

24 Kasım öğretmenler günün de Sayın Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada 500 engelli öğretmen adayının 2018 yılının ilk aylarında ataması yapılacağı sözünü vermişti. 9 Ocak 2018 günü TBMM'de yapılan görüşmede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan'ı Sayın Jülide Sarıeroğlu Mart ayı içerisinde 500 engelli öğretmen adayının atamasının yapılacağını söylediğini belirten engelli öğretmen adayları seslerinin duyulmasını istiyor.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan aynı gün yapılan görüşme de "Atama olmazsa bana gelin" sözleriyle bu atamanın arkasında olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ 'da çeşitli vesilelerle engelli öğretmen adaylarının atanacağına dair müjde vermiştir. Denildi.

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın Milli Eğitim Bakanı ve Sayın Çalışma Bakanının ortaya koydukları bu iradeye rağmen, 23 Şubat 2018 de Milli Eğitim Bakanlığı 2016'da EKPSS'ye girmiş engelli öğretmen adaylarıyla 2018 de EKPSS 'ye girecek engelli öğretmen adaylarının 500 kişilik kontenjanla Haziran ayında atanabileceklerini duyurmuştur.

Bu duyuru 2016 EKPSS' ye giren ve umutla Mart ayında atanmayı bekleyen engelli öğretmen adaylarının umutlarını şok ve hayal kırıklığına çevirmiştir. Karşılaşılan bu durumda 2 yıl önce sınava girmiş engelli öğretmen adayları için çok büyük bir mağduriyet oluşturmuştur.

Çünkü seçilmiş Devlet Büyüklerimizin ortaya koyduğu iradeye umut bağlamış, yeni sınava hazırlanmamış ve gereği kadar çalışmaya imkan bulamayacak olan 2016 EKPSS adayları vardır buda eşit şartlarda yarışma imkanını vermeyecektir.

Ayrıca şu konuyu da ifade etmek isteriz ki benzer bir mağduriyeti yaşama noktasın da kaygı yaşayan engelli memur adayları geçtiğimiz Eylül ayın da 2016 EKPSS puanlarıyla tercih yapabilecekleri bir atama hakkı talebin de bulunmuşlar ve kendilerine 22 Nisan 2018 EKPSS den önce Mart ayının 22-28 tarihleri arasın da 2500 kadro tahsisi yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı insan Kaynakları Genel Müdürlüğü daha yapılmamış sınavın duyurusunu yapmış ve biz 3. Atamayı bekleyen az sayıdaki engelli öğretmen adaylarını bu durum üzmüştür. EKPSS'nin yapıldığı her yıl, 3 kez engelli öğretmen alımı yapılmıştır. 15 Temmuz 2016 da yapılan hain darbe girişiminde engellilerimiz engellerini bahane etmeyerek meydanlara inip Yüce Türk Milleti'ne karşı görevlerini fazlasıyla yerine getirerek ülkemize sahip çıkmıştır.

Şimdi hükümetimizin engelli öğretmen adaylarına verdiği sözü devletimizin kadim kurumu olan Milli Eğitim Bakanlığımızın bu sözü yerine getireceğine inancımız tamdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın "sizin atamanızı yapmayan bürokratı bana söyleyin" sözünü de hatırlatarak 2016 EKPSS ye girmiş olan engelli öğretmen adayları olarak bizlerin talebi şudur;

"İfade edilen 2018 in ilk aylarındaki Engelli Öğretmen atamasının 22 Nisan 2018 EKPSS'den önce Mart ayının ilk haftası 2016 EKPSS ye girmiş 3. Atama bekleyen engelli öğretmen adaylarının tamamını kapsayacak şekilde yapılmasıdır."

Engelli öğretmen adayları 27 Şubat saat 10.00’da MEB önünde basın açıklaması yapıp açlık grevi yapacaklar ve My Memur aracılığıyla tüm kamuoyuna duyurulması talep edildi. Siz de aşağıdaki kampanyaya destek olarak engelli öğretmen adaylarımızın sesini bir nebze yetkililere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Kampanyayı imzalamak için TIKLAYINIZ.

engelli-ogretmenler.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler