2016 fındık fiyatı 14 liraya yükseldi

FİSKOBİRLİK (Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği) tarafından 2016 yılı fındığı randımanına göre 14 liradan başlayan fiyatlarla alınıyor.

23617
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FİSKOBİRLİK, yeni hasat fındığı randımanına göre 14 liradan başlayan fiyatlarla alıyor. FİSKOBİRLİK (Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği) tarafından 2016 yılı fındığı randımanına göre 14 liradan başlayan fiyatlarla alınıyor. FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar yaptığı açıklamada, birlik olarak son üç yıldır alımlarda gerçekleştirdikleri peşin ya da emanet sistemi uygulamasını bu sezon da sürdüreceklerini bildirdi.

Bayraktar, çiftçilerin ürün bedellerini peşin alabilecekleri gibi istemeleri halinde ürünlerini birlik depolarına ücretsiz emanete bırakabileceklerini açıkladı. 2016 yılı fındık alım hedeflerinin 20 bin ton olduğunu açıklayan Bayraktar, 8 Ağustos’ta başladıkları alımların şuana kadar ciddi rakamlara ulaştığını belirtti. FİSKOBİRLİK olarak 2016 ürünü fındık rekoltesinin tamamına talip olduklarını söyleyen Bayraktar, kendilerini tercih edecek tüm çiftçisinin fındığı alacaklarını, kimseyi geri çevirmeyeceklerini ifade etti.

Fındık fiyatlarını 14 liraya yükselttiklerini bildiren Bayraktar, randımana göre bu fiyatın daha da yükselebildiğini söyledi. Üreticilerin FİSKOBİRLİK’ten fiyat almadan fındıklarını satmamasını Lütfi Bayraktar, pazardaki fiyat ile bizim fiyatımızı mutlaka kıyaslasınlar dedi. Bayraktar, FİSKOBİRLİK’in, Türk fındığı ve üreticisinin haklarını, menfaatlerini korumak adına hareket etmeye devam edeceğini kaydetti.   

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!