2016 KPSS-Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

ÖSYM 2016-KPSS Lisans sıralamalarını yayınladı. 2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS-Lisans) giren adayların sınav sonuçlarına göre oluşan branş bazında sıralamaları açıklandı.

23417
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM Başkanlığı tarafından 11 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanan duyuruda 2016-KPSS Lisans sıralamalarının açıklandığı belirtildi. ÖSYM’nin sözleşmeli öğretmenlik atamaları için başvuruların yapıldığı günlerde branş bazında sıralamaları açıklaması adayları sevindirdi. 2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS-Lisans) giren adayların sınav sonuçlarına göre oluşan branş bazında sıralamalarının ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine aktarıldığı açıklandı.

2016 KPSS-Lisansa katılan adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesinden aday işlemleri sistemine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak branş bazında sıralamalarını görebilecekler. ÖSYM branş bazında sıralamaların, adayları bilgilendirmek amacıyla oluşturulduğunu, kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân verecek bir hizmet olduğunu vurguladı.  Görüntülenen sayfanın belge niteliği taşımayacağı ve her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacağı bildirildi. 2016-KPSS Lisans sıralamaları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!