2016 KPSS lise önlisans ödeme son günü yarın

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim / ön lisans kılavuzunda da belirtildiği üzere başvuruların bitiminden 1 gün sonra ödemeler yapılabilecek. Ödeme son günü 25 Ağustos 2016 23:59 olarak belirtildi. Ödeme işlemleri için tıklayınız.

23637
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim / ön lisans için başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurular yarın tamamlanacak. Adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ödemeler alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatırmaları gerekiyor. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilecekleri belirtilmişti.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için ve ÖSYM’nin internet sayfasında bulunacak ödemeler kısmından ödeme yapacaklar için başvurular yarın sona eriyor. Bankadan ödemeler 25 Ağustos 2016 tarihinde mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sitesinden ise 23:59’da sona erecektir. Bu tarihten sonra başvuru veya ödeme yapılamayacaktır.

2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans, ortaöğretim okullarından veya ön lisans programlarından olmak üzere yani lise, meslek lisesi, iki yıllık meslek yüksekokulları ve dengi açıköğretim’den mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde iki yıl mezun olabilecek durumda bulunanlar için başvurular bugün sona erdi. Ödeme işlemleri ise yarın sona eriyor. 2016 KPSS’nin yapılması ile 2014 KPSS geçerliliğini kaybedeceğinden kamu kurum ve kuruluşlarına sınavdan sonra başvuru yapacak adayların bu sınava mutlaka katılmaları gerekmekte olduğu belirtilmişti.

Ayrıca DHBT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna da katılmaları zorunlu. Bu sebeple en az 110 TL sınav ücretinin yatması gerekiyor. DHBT için başvuru tarihleri 21 Eylül-3 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak ve başvuru ücreti DHBT için’de 55 TL’dir. 22 Ekim tarihinde Önlisans sınavı, 23 Ekim’de ise Ortaöğretim sınavı yapılacak. İnternetten ödeme yapmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!