2016 KPSS lise ve önlisans başvuruları çarşamba son

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans ve ortaöğretim başvuruları kapsamında 9 Apustos'da başlayan başvurular 2 gün sonra bitiyor. Başvuru ve tüm detaylar için tıklayınız.

23584
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim  ve ön lisans Kılavuzunda da belirtildiği üzere lise  ve ön lisans için başvurular 24 Ağustos Çarşamba günü sona eriyor. Ücret ödeme için ise son gün bir gün sonrasında 25 Ağustos’ta bitecek. Başvuru ücreti 55 TL’ydi. Ön lisans düzeyinde yapılacak olan sınav 22 Ekim 2016 günü ve ortaöğretim düzeyinde yapılacak olan sınav ise 23 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

2016 KPSS lise ve önlisans başvuru koşulları: Sınava, ortaöğretim okullarından, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

2016-KPSS Lisans sınavına başvurular 17-31 Mart 2016 tarihlerinde alınmış olduğundan, 31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans diploması almaya hak kazanan adaylar, 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sınavına başvuramazlar.

Ayrıca DHBT sınavı ise 6 Kasım 2016 olarak belirtildi ve ücret aynı. (DHBT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 110,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir. Yatırılacak sınav ücretinin DHBT oturumuna ait olan 55,00 TL’si, 21 Eylül-3 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak DHBT başvurularında ödenecektir.)

DHBT başvuru süresi 21 Eylül-3 Ekim 2016 tarihlerindedir. Adaylar, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Ön lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS Ön Lisans Sınavına, ortaöğretim düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların ise KPSS Ortaöğretim Sınavına başvuru yapmaları ve ilgili sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna katılmaları zorunludur.

Başvurular, 9-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos 2016 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!