2016 KPSS (ÖABT) soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2016 KPSS kapsamında öğretmen alan bilgi testi soru ve cevaplarını yayınladı. 2016 - KPSS (ÖABT) soru ve cevaplarına haber detayından ulaşabilirsiniz.

23547
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölçme, seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bugün gerçekleştirilen ve öğretmenler için ikinci aşama KPSS sınavı kapsamında Öğretmenlik Alan Bilgi Testi kapsamındaki sınav bugün gerçekleştirildi. 2016 ÖABT Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarının yayınlandığı da ÖSYM tarafından açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan tüm branşlara ulaşabilirsiniz.

2016- KPSS (ÖABT) kapsamında Yabancı Dil (Almanca) Öğretmenliği, Biyoloji Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen Teknolojisi Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Yabancı Dil (İngilizce) Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Matematik (Lise) Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği alanlarında sınav gerçekleştirildi.

20 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavının (2016 KPSS-ÖABT) temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı branş branş aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. ÖSYM uyarısına göre 2016-KPSS- ÖABT’de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamayacağı belirtildi. Tüm branşlar için soru ve cevaplar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!