2016 LYS sonuçları açıklandı, tıkla öğren

2016 LYS sonuçları açıklandı. 18-19 ve 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde uygulanan 2016 Lisans Yerleştirme Sınavları (2016-LYS) sonuçları açıklandı.

23209
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğrencilerin merakla beklediği LYS sonuçları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Bilindiği üzere 2016 LYS 18-19-25-26 Haziran tarihlerinde LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5 oturumları gerçekleştirilmişti. Ortaöğretimden sonra eğitimlerini üniversitede devam ettirmek isteyen milyonlarca adayın merakla beklediği LYS sonuçları erişime açıldı. Adaylar2016 LYS sınav sonuçlarını ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik numaraları ve aday şifresi ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, LYS tercihlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 2016 LYS tercih işlemleri ÖSYM tarafından 26 Temmuz-2 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Adaylar tercih işlemleri tamamladıktan sonra herhangi bir değişiklik yapmak isterlerse, tercih süresi içerisinde ÖSYM nin sitesinden değişiklik yapabilecekler. Adayların tercih işlemlerini onaylamadan önce, tercih bilgilerini kontrol etmelerinde yarar var.

Uzmanlardan Lisans Yerleştirme Sonuçları (LYS) sonrasında tercih yapacak üniversite adaylarına tavsiyeler var.  LYS tercihlerinde, öğrencilerin başarı sıralamasından ziyade sevdikleri ve yapmak istedikleri mesleğe göre tercihlerini yapmaları gerektiği konusuna dikkat çekiyorlar. LYS tercih işlemleri yaparken en önemli olan nokta bölüm olarak değerlendiriliyor. Bölümden sonra üniversite, üniversiteden sonra da hangi şehir olacağının düşünülmesi gerekiyor. LYS 2016 sonuçları sorgulamak için TIKLAYINIZ. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0