2016 Mazeret Durumu Öğretmen Nakil Başvurusu ve Tercih İşlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016 Yılı Ocak Ayı İl Dışı ve İl İçi Öğretmen Özür Durumu Yer Değiştirme Başvuruları Perşembe Günü Başlıyor. Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Başvuru ve Tercih İşlemleri. Kaç Tercih Yapılacak?

12499
Daha Fazla Göster

2016 Yılı Ocak ayı Öğretmen özür durumu başvurularında dikkat edilecek tüm hususlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 2. aşamada nakil işlemleri tamamlanacak.

Birinci aşama başvurularının son günü itibarıyla son iki yıllık süre zarfında en az 360 gün sigortalı olma ve devam etme zorunluluğu şartı en önemli hususlar arasında. Diğer başvuru ve tercih işlemleri ile il dışı ve il içi nakil başvuru işlemleri ile ilgili bilgilere haber detayında ulaşabilirsiniz.

Başvurular, mazeretleri sebebiyle görev yerlerinden ayrılacak öğretmenlerin yerine atama yapılabilmesi için  aşağıda belirtilen takvim çerçevesinde belirtilen tarihler arasında 2 aşamalı olarak alınacaktır.

Birinci aşamada, öğretmenler Elektronik Başvuru Formunu doldurarak mazeret durumuna göre atanmak istedikleri il ve ilçeyi seçerek başvuru formunu onaylatacaktır.

İkinci aşamada, öğretmenlerin atanmak istedikleri il ve ilçede alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumları ile öğretmenlerin yer değiştirmesi sebebiyle boşalması muhtemel eğitim kurumlarının listesi aşağıdaki internet adresinde yayımlanacaktır. Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim kurumu kodlarını, tercih önceliklerini dikkate alarak işaretleyecektir.

Tercih aşamasında “boşalması muhtemel eğitim kurumu” olarak ilan edilen, ancak atamalar sonucunda bunlardan norm kadrosu boşalmayan eğitim kurumlarını tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Öğretmenler başvuru yapmadan önce atamaya esas hizmet puanı ve hizmet süresine ilişkin bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede öğretmenler başvuru ve atamalarına etki edecek bilgilerini MEBBİS/Kişisel Bilgiler Modülünden inceleyerek varsa eksik bilgilerini güncellemekle sorumludur.

İl Dışı Mazeret Ataması için Bilinmesi gereken hususlar,

Öğretmenler mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41’inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir. Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenmeyecektir.

Bu kapsamda 40’tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır.

Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde aylıksız izin kullanabilecektir

İl İçi Mazeret Ataması için Bilinmesi gereken hususlar,

Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilecektir.

Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

Büyükşehir statüsünde olmayan illerde yapılacak yer değişikliği işlemlerinde il merkezleri, ilçeler, beldeler ve köylerin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir. Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında yer değişikliği yapılmayacaktır.

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca mazeretlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

Eşleri aynı ilçenin köy veya beldelerinde görev yapan öğretmenler, öncelikle eşlerinin olduğu yerdeki eğitim kurumlarını tercih edecekler; eşlerinin bulunduğu yerde atanabilecekleri herhangi bir eğitim kurumu bulunmaması halinde ise yakın köy veya beldelerdeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

Yer Değiştirme Takvimi

Birinci Aşama Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci : 7-13 OCAK 2016
İkinci Aşama Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci : 18-21 OCAK 2016
Atamalar : 25 OCAK 2016
Tebligat ve İlişik Kesme İşlemleri : 26 OCAK 2016’dan itibaren

Yer Değiştirme İşlemleri İçin Boş Eğitim Kurumları TIKLAYINIZ (MEB Yayınlayacaktır)

Başvuru ve Tercih İşlemleri İçin Detaylı Bilgi TIKLAYINIZ

Hamza Aydoğdu ResmiYazı İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2016 Mazeret Durumu Öğretmen Nakil Başvurusu ve Tercih İşlemleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!