2016-ÖSYS tercih robotu yayında

ÖSYM Başkanlığı tarafından üniversite adaylarına yükseköğretim programları tercihlerinde rehberlik amacıyla hazırlanan "2016-ÖSYS Tercih Robotu" yayınladı.

23315
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM Başkanlığı tarafından üniversite adaylarına yükseköğretim programları tercihlerinde rehberlik amacıyla hazırlanan “2016-ÖSYS Tercih Robotu” yayınladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, üniversite adaylarına yükseköğretim programları tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan “2016-ÖSYS Tercih Robotu”nu yayınladı.

 ÖSYM’nin yaptığı duyuruya göre üniversite adaylar tercih robotuna, ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yer alan rehberlik bölümünden ulaşabilecekler. Adaylara, tercihlerini belirlemelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan “2016-ÖSYS Tercih Robotu”’nda, “2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir gibi alanlara göre arama yapılabilecekler.

 Üniversite adayları, tercih robotu ile her bir puan türündeki başarı sıraları ile girmeyi düşündükleri yükseköğretim programlarına geçen yıl yerleşen en küçük puana karşılık gelen başarı sırasını karşılaştırarak girebilecekleri programları (tercihlerini) belirleyebilecekler.

26680.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!