2016 ÖSYS üstün başarılı öğrenci tercih kılavuzu yayınlandı

2016 ÖSYS Milli sporcu yerleştirme işlemleri kapsamında Tercihlerin Alınmasına başlandı. 2016-ÖSYS spor dallarında üstün başarılı olan adaylar için yükseköğretim programları kontenjan ve koşulları için tıklayınız.

23530
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada a2016-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda belirtildiği üzere spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki üniversite programlarına yerleştirme işlemi için başvurular bugün alınmaya başlandığı belirtildi. Son başvuru tarihi 25 Ağustos 2016 tarihi olarak belirlendi.

Tercihler internetten yapılacak. Sadece elektronik başvuru yapılacak başvurular sonrası tercih işlemi 25 Ağustos tarihinde 23.59’da sona erecek ve ek bir tercih süresi verilmeyeceği belirtildi.

Başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kabul edilen adaylar tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin Aday işlemleri Sistemi (AİS) internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapılabileceği belirtildi.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek üniversite programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına ayrıca aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir, kontenjanları da inceleyebilirsiniz. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekli olduğunu belirten ÖSYM adayların en fazla 8 tercih yapabileceğini açıkladı. Ayrıca engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını  tercih edemeyecekler. Tercihlerinde sonradan değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceğinden 25 ağustos sonrasında herhangi bir değişiklik mümkün olmayacaktır.

Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra “Tercih Bildirim İşlemi Başarıyla Tamamlandı.” uyarısını mutlaka görmeleri gerekli olduğu hatırlatıldı. Ayrıca yazıcıdan Tercih Listesinin bir dökümünü alarak saklamaları da gerekecektir.  2016-ÖSYS spor dallarında üstün başarılı olan adaylar için yükseköğretim programları kontenjan ve koşulları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!