2016 TEOG nakil sonuçları bugün belli oluyor

2016 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı sonrasında ilk nakil başvuru sonuçları bugün açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ikinci tur olan nakil başvurusunu bugün almaya başlıyor. TEOG nakil başvuru sonuçları ve ikinci tur nakil başvurusu

23572
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş  kapsamında ilk nakil başvuru sonuçlarını bugün açıklıyor. Birinci nakil başvurusu ardından ikinci başvurular da bugün alınmaya başlanacak. TEOG nakillerinde ikinci dönem başvurusu 26 Ağustos’a kadar sürecek. Yerleştiği liseyi değiştirmek isteyenler veya açık liseye yerleşen öğrenciler için yapılmakta olan nakil başvurusu 3. Tur da tamamlanacak.

Boş kontenjanlar sadece meslek liselerinde ve imam hatip liselerinde bulunduğu belirtildi. Açık liseden örgün öğretime geçmek isteyenler için veya okul değiştirmek isteyenler için başvurular devam edecek. İkinci tur bugün başlıyor. İkinci dönem TEOG nakil başvuru sonuçları ise 29 Ağustos’ta açıklanacak.

TEOG’da son nakil uygulaması bu yıl 29 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Anadolu liseleri Fen liseleri, sosyal bilimler liselerinde kontenjanlar neredeyse dolu durumda. Boş kontenjanlar sadece meslek liseleri ile imam hatip liselerinde bulunmakta olduğu belirtildi. Birçok meslek lisesinde 100lerce kontenjan boş durumda. Bunun tam tersi olarak seçkin liseler ve Anadolu, Fen ve Sosyal bilimler liseleri neredeyse dolu.

Tercih yaparken boş kontenjan olmasa da tercih yapılabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel okullara ya da farklı bir okula geçiş yapılması ihtimalinden dolayı kontenjan dolu da olsa tercih hakkı veriyor. Fakat her nakil döneminde sadece üç okul tercihi yapılabiliyor. Yerleştirmeler ise puan üstünlüğüne göre e-okul üzerinden otomatik gerçekleşiyor. Nakil başvurusu sonrası yerleşemeyenler ilk yerleştiği okulda kayıtları kalacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!