2016 Yılı Muhasebecilerin Tarifeleri Belli Oldu

Defter tutma ücretleri, firmanın bulunduğu il, çalıştırılan işçi sayısı, defterin türü ve sektörler dikkate alınarak 47 lira ile 525 lira arasında değişen tutarlarda uygulanacak

12361
Daha Fazla Göster

 Serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerinin 2016 yılında uygulayacakları asgari ücret tarifesi yeniden belirlendi. 

Maliye Bakanlığının, “2016 Yılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesi”ne ilişkin tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Buna göre, yarından itibaren meslek mensupları, firmanın bulunduğu il, çalıştırılan işçi sayısı, tutulan defterin türü ve sektörler dikkate alınarak 47 ile 525 lira arasında değişen tutarlarda defter ücreti alacak. 

İşletme sahipleri gelecek yıl Yıllık Gelir Vergisi beyannamesi için 71 lira ile 360 lira arasında, Kurumlar Vergisi beyannamesi için 283 lira ile 360 lira arasında, diğer beyannameler için 18 lira ile 242 lira arasında ücret ödeyecek. 

Öte yandan muhasebeci ve yeminli mali müşavirlerin, firmaların kuruluş işlemleri, adres, pay devirleri, ana sözleşmeyle ilgili değişiklikler ile diğer değişikliklere ilişkin alacakları asgari ücretler de güncellendi.

31 Aralık Resmi Gazete İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2016 Yılı Muhasebecilerin Tarifeleri Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!