2016 Yılı Okul Sütü Programı Uygulama Rehberi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) 2016 Yılı Okul Sütü Programı Rehberi Yayınlanmıştır. Okullarda Süt Bu Yıl Ne Zaman Verilmeye Başlanacak?

12975
Daha Fazla Göster

Okul Sütü Programı kapsamında alımı yapılacak 200 ml UHT, ambalajlı sütlerin taşınması, okul idarelerine teslimi, depolanması ve öğrencilere dağıtımı ile ilgili kayıt ve izlenebilirliği sağlamak, programın değerlendirmesini yapmak, ilgili bakanlıkların taşra birimlerinin eşgüdüm içerisinde çalışmalarını sağlamak amacıyla, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının uygun görüşleriyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan rehber yayınlandı.

Miktar, Takvim, Üretim Ve Sevkiyat Nasıl Olacak?

UHT içme sütü; 17 aralık 2011 tarihli ve 28145 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik kapsamında, ülke içinde UHT içme sütü üretimi yapan gıda işletmelerinden, 04 Ocak 2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu çerçevesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca (GTHB) temin edilir.

Okul Sütü Programı, 2015-2016 eğitim öğretim yılının 2 nci döneminde bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine ve Bakanlar Kurulu Kararının 1 inci maddesinin 2 nci fıkrasına uygun olarak dağıtım planına dahil olan özel öğretim kurumlarına 200 ml ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü dağıtımı haftada 3 gün (pazartesi, çarşamba, cuma) uygulanır.

Okul sütü sevkiyatları, ihale teknik şartnamesine uygun, oda sıcaklığında, ambalaj bütünlüğüne zarar vermeyecek şekilde illerde il okul sütü komisyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin organizasyonuyla yüklenici tarafından yapılır.

Görev Ve Sorumlulukları Olan Birimler Ve Görevleri

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İlkokul Sütü Komisyonu, İlçe Okul Sütü Komisyonu, Okul Sütü Komisyonları, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Öğretmenlerin Dikkat Edeceği Hususlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2016 Yılı Okul Sütü Programı Uygulama Rehberi İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2016 Yılı Okul Sütü Programı Uygulama Rehberi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!