2016/1 KPSS ile Sağlık Bakanlığına yerleşenler memur adayları için duyuru

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016/1 KPSS yerleştirme sonuçlarına göre bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarına atanan memur adayları için duyuru yayınlandı. Memur adaylarından istenilen belgeler ve detaylı bilgi haberimizde.

23241
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016/1 KPSS yerleştirme sonuçlarına göre bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarına atanan memur adayları için duyuru yayınlandı. Sağlık Bakanlığı kadrolarına atanan memur adaylarının istenilen evrakları 5 Ağustos 2016 tarihine kadar ikamet ettiği, atandığı veya bulunduğu ilin İl Sağlık Müdürlüklerine şahsen teslim etmeleri gerekiyor. Posta ve kargoyla yapılan ya da belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen memur adaylarından 5 Ağustos 2016 tarihine kadar istenilen evrakları eksiksiz teslim edenlerden, Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından inceleme yapıldıktan sonra 2016/1 KPSS Tercih Kılavuzunda belirtilen şartlara sahip olanların ataması İl Sağlık Müdürlükleri emrine yapılacak olup il içindeki görev yeri Sağlık Müdürlüklerince belirlenecek. Ataması yapılan personel 657 sayılı Kanunun 62.maddesinde belirtilen süre içinde göreve başlamaları gerekmekte olup aksi halde aynı Kanunun 63.maddesi gereği atamaları iptal edilecek.

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına atanan memur adaylardan istenilen belgeler, atama başvuru formu, mal bildirim beyannamesi, Valiliklere gönderilen yazı ve yerleşenlerin listesi için tıklayınız.  

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!