1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2017-2018 AÖF Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları
2017-2018 AÖF Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

2017-2018 AÖF Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi (AÖF) iktisat ve işletme fakülteleri yatay geçiş başvuru sonuçları açıklandı. Merkezi yerleştirme ve kurumlararası yatay geçiş sonuçlarına dair detaylar haberimizde.

A+A-

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi (AÖF)  İktisat ve İşletme Fakülteleri için 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi kurumlararası yatay geçiş kabul listesi ve 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş kabul listesine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yatay geçiş başvurusu kabul edilen adayların kayıtları 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında AÖF Bürolarından yapılacaktır.  İnternet başvuru ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgiye 2017-2018 yatay geçiş internet başvuru ve kayıt kılavuzundan ayrıca aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Yatay geçişle ilgili kısa ve önemli detaylar şu şekildedir:

Kayıt için gerekli belgeler şu şekildedir:

İnternet Başvuru Belgesi, Öğrenci Bilgi Formu, Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları ve Askerlik Durum Belgesi istenmektedir.

Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporunun ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanun’un 10. Maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan suçların birinden ceza alınmadığına dair belgenin kayıtlarda ibraz edilmek üzere alınması gerekir.

İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi Lisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını gösteren belge ile bu mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı eksikliği vs.) bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporunu diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

İnternet Başvuru Belgesi.

Bu belgeyi siyah tükenmez kalemle imzalayarak kayıt sırasında AÖF bürosuna teslim etmek zorundasınız. Öğrenci hizmetlerinde ve sınavlarda imza uyumsuzluğundan doğacak sorumluluk öğrenciye ait olacaktır. Mazeretli kayıt tarihinde kayıt yaptıran öğrenci yakınları, imzaları mutlaka öğrencinin kendisine attırmalıdırlar.

Öğrenci Bilgi Formu.

Bu form kaydınız yapıldıktan sonra AÖF büro personeli tarafından onaylanarak size geri verilecektir. Formu öğrenci kimlik kartınızı alıncaya kadar, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak ve AÖF bürolarından öğrencilik hizmeti alabilmek için kullanacaksınız. Öğrenci kimlik kartınızı bağlı olduğunuz AÖF bürosundan bu formu teslim ederek alabilirsiniz.

Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları.

Bu belgeyi kayıt anında AÖF bürosuna teslim ediniz. Bilgisine ulaşılan kayıt belgeleri kayıt sırasında sizden istenmeyecektir. Bilgisine ulaşılamayan kayıt için getirilmesi zorunlu belgeler ise formun alt kısmında yer almakta olup bu belgeler kayıt anında AÖF bürosuna teslim edilecektir.

Askerlik Durum Belgesi.

1979 (dahil) ile 1995 (dahil) yılları arası doğumlu erkek adayların kayıtları askerlik şubesinden aldıkları belgeye göre yapılacaktır. Adayların e-Devlet kapısı üzerinden aldıkları Askerlik Durum Belgesi de kayıt işlemlerinde kabul edilecektir. Kılavuz için TIKLAYINIZ. 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi kurumlararası yatay geçiş kabul listesi için TIKLAYINIZ. 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş kabul listesi için TIKLAYINIZ.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler