2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Anadolu Üniversitesi Lisansüstü Programlara Başvuru Duyurusu

Anadolu Üniversitesi tarafından 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi lisansüstü programlara başvuru duyurusu yapıldı. Lisansüstü programlarının kontenjanları, programlara başvuru, kayıt tarihleri ve kabul koşulları için tıklayınız.

32269
Daha Fazla Göster

2017-2018 eğitim – öğretim yılı güz dönemi Anadolu üniversitesi lisansüstü programlarının kontenjanları, programlara başvuru, kayıt tarihleri ve kabul koşulları yayımlandı. Başvurular 19 Haziran itibarıyla başladı ve 14 Temmuz’a kadar devam edecek.

Adaylar başvurularını 19 Haziran‒14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesinin aşağıdaki lisansüstü eğitim bağlantısından yapacaklardır.

Adayların başvuru yapabilmesi için öncelikle sisteme “Üye Ol” linkini kullanarak sadece bir kez üye olması gerekmektedir. Daha sonra adaylar, T.C. Kimlik No, Yabancı Kimlik No, Pasaport No veya İkamet Tezkere No ile giriş yaparak kendilerini tanımlayacak ve sistem tarafından yönlendirilerek başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Her program için T.C. ve Yabancı Uyruklu olmak üzere iki ayrı tipte kontenjan açılmıştır. Bu yüzden adayların, istediği kontenjana başvurabilmesi için uygun programı seçmeleri gerekmektedir. Örneğin; Sınıf Öğretmenliği Programı için adayların; T.C. kontenjanına başvurmak için Sınıf Öğretmenliğini, Yabancı uyruklu kontenjanına başvurmak için Sınıf Öğretmenliği (Yabancı Uyruklu) kısmını, seçmeleri gerekmektedir.

Her aday kesin kaydı sadece bir programa yapılmak koşuluyla ilgili Enstitüde sadece iki ayrı programa başvuru gerçekleştirebilecektir.

Başvuru sırasında bilgilerini yanlış beyan eden adayların, kayıt hakkı kazansalar bile başvuruları iptal edilecektir.

Başvuru sonuçları ilgili Enstitünün web adresindeki duyurular kısmında ilan edilecek ve ilan edilen kayıt tarihleri arasında kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların başvuru sırasında beyan ettikleri bilgileri aşağıdaki belgelerle doğru olarak belgelendirdikleri takdirde kayıtları kabul edilecektir. Genel esaslarla ilgili tüm detaylar için TIKLAYINIZ. Anadolu Üniversitesi başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Açıköğretim Fakültesi AÖF Üç Ders Sınav Duyurusu için TIKLAYINIZ.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ. Fen Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ. Güzel Sanatlar Enstitüsü için TIKLAYINIZ. Sağlık Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ. Sosyal Bilimler Enstitüsü için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Anadolu Üniversitesi Lisansüstü Programlara Başvuru Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!