1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 2017-2018 Özel Harekat Polisi Alımı Ne Zaman Yapılacak, PÖH Alımı Başvuru Şartları Nelerdir
2017-2018 Özel Harekat Polisi Alımı Ne Zaman Yapılacak, PÖH Alımı Başvuru Şartları Nelerdir

2017-2018 Özel Harekat Polisi Alımı Ne Zaman Yapılacak, PÖH Alımı Başvuru Şartları Nelerdir

İçişleri Bakanı Soylu, 19. Dönem 10 bin PÖH alımının sonuçlanmasından sonra yeni PÖH alımlarının süreceğini açıklamıştı. Yedek aday alımı da 8 Eylül’de yapıldı. Kasım 2016'da başlatılan başvurular için adaylar yeni PÖH haberini merakla bekleniyor.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 13 Nisan 2017’de 19. Dönem 10 bin özel harekat polisi alımı mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni PÖH alımının devam edeceğini belirtmişti. Geçtiğimiz haftalarda da 863 adet yedek aday daha çağrıldı ve 19. Dönem PÖH alımında sona gelindi.

 

Ayrıca İstanbul Milletvekili Arzu Erdem 28 Haziran 2017'de özel harekat polisi alımı hakkında önemli açıklamalar yapmış ve yeni PÖH alımı yapılacağı konusunda da beyanatları olmuştu.  Erdem daha önce yaptığı açıklamada 21. dönem POMEM için Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu'nun 12 bin polis alımı yapılacağını o tarihte belirtmişti.

 

Yayımlanan olağanüstü hal kapsamındaki son KHK ile de önlisans mezunlarına polislik yolu açılmasından sonra 21. dönem polis alım sayısı 13 bine çıkarılmış ve 2 bin kontenjan önlisansa ayrılmıştı. Özel harekat polisi alımında mezuniyet şartı lise, önlisans ve lisans mezunlarının hepsi için olacak.

 

Ayrıca PÖH adaylarının merakla beklediği 10 bin özel harekat polisi alımı için de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da belirttiği üzere 19. dönem PÖH alımının tamamlanmasından sonra yeni PÖH alımı yapılacağı belirtilmişti. PÖH alımının da tamamlanmasının ardından ilanla ilgili olarak adayların gözü 22. dönem PÖH alımında!

 

Özel Harekat Polisi alım şartları nelerdir?

 

19. dönem PÖH alım kılavuzunu inceleyebilir ve tüm şartlara ayrıca bakabilirsiniz. Son PÖH alımında şartlara bakılacak olursa hem lise, hem önlisans hem de lisans mezunları başvuru yapabilmişti. Mezuniyetlere göre PÖH alımında KPSS şartı aranmıyor. 21. Dönem 13 bin polis alımında önlisans için 70, lisans için ise 60 şartının adaylar tarafından düşürülmesi de talep ediliyor!

 

PÖH alımı yaş şartı ve adayların talepleri!

 

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar) başvurabilmişti. Bu yıl bu tarih 31 Aralık 1988 olarak değişecektir. Ayrıca yaş şartının arttırılması ve 31 Aralık tarihinin 1 Ocak olarak baz alınması talep ediliyor.

 

PÖH alım başvuruları bu yıl başlar mı?

 

Geçtiğimiz yıl Kasım ayının ilk haftası başlayan başvuruların yine aynı şekilde olması ve bir an önce başlatılması içi kamuoyu oluşturma açısından konuyu gündem de tutmaya devam ediyoruz. Siz de haberimizi daha çok kişiyle paylaşarak bunda adaylar için destek olabilirsiniz.

 

Bknz: 40 Bin İmzaya Yaklaşan PÖH Adayları 10 Bin Alıma Odaklandı  - PÖH Alımının Başlaması ve Şartların Esnetilmesi Talepleri

Bknz: Süleyman Soylu: Özel Herakat Polisi Alımı Mülakatları Açıklanıyor PÖH Alımları Devam Edecek

Bknz: 2016 yılında başlatılan 19. dönem PÖH alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
29 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler