2017 Adalet Bakanlığı Sınav Sonuçları Açıklandı

2017 Adalet Bakanlığı Sınavlarına giren binlerce adayın heyecanla beklediği an geldi. 2017 Adalet Bakanlığı Sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sınav sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz..

32360

2017 Adalet Bakanlığı Sınavlarına giren adaylar yaklaşık 3 haftadır sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. ÖSYM’den beklenen açıklama geldi. 2017 Adalet Bakanlığı sınav sonuçları açıklandı. Peki adaylar sınav sonuçlarını nereden ve nasıl öğrenebilecek? 

2017 Adalet Bakanlığı sınavına giren adayların heyecanlı bekleyişi az önce son buldu. ÖSYM resmi internet sitesinden yaptığı son dakika açıklamasında 2017 Adalet Bakanlığı sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. ÖSYM yaptığı yazılı açıklamada 3 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilen 2017 2017 Adalet Bakanlığı sınavlarına ait sınav madde analizlerinin incelendiğini, cevap anahtarlarının kontrollerinin sağlandığını ve sonuçların yayımlandığını duyurdu.

2017 Adalet Bakanlığı sınavına giren adaylar saat 20:10’dan sonra ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir. Sınav sonuçlarına haberimizdeki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada 2017 Adalet Bakanlığı sınavlarında iptal edilen sorular hakkında da bilgi verdi. Sorulara yapılan itirazların bilimsel açıdan değerlendirildikten sonra Adli Yargı Testindeki 14. sorunun iptal edilmesine karar verildiğini açıklayan ÖSYM bu sorunun değerlendirme dışı bırakılarak sonuçların açıklandığını belirtti.2017 Adalet Bakanlığı sınav sonuçlarına ulaşmak için TIKLAYIN.

Exit mobile version