1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 2017 Bursluluk Sınavı Görevli Öğretmen Başvuruları Başladı
2017 Bursluluk Sınavı Görevli Öğretmen Başvuruları Başladı

2017 Bursluluk Sınavı Görevli Öğretmen Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS modülü üzerinden 2017 İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı için görevli öğretmen başvuruları başladı. bursluluk sınavı 10 Haziran'da yapılacak.

A+A-

2017 ilköğretim ve ortaöğretim bursluluk sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10 Haziran 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilerek. 2017 bursluluk sınavı için başvurular başladı. 2017 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 1 oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınav saat 14.00’da olacak. 30 Mayıs 2017 tarihi saat 13.59’a kadar sınav başvurusu yapabilirsiniz.

MEBBİS modülünde sınav başvurusu yapabilmeniz için onay vermeniz gereken formlar bulunmaktadır. Başvuruda bulunduğum görevlere ait görevlendirme sürecini MEBBIS üzerinden takip edeceğimi, tebellüğ ettiğim belgeleri okuyup bilgilendiğimi ve onayladığım görevlerde sorumluluklarımı yerine getireceğimi beyan edeceğinize dair belge, Ortak Sınavlarda (TEOG) Uyulması Gereken Kurallar, Tüm Sınavlarda Uyulması Gereken Kurallar ve Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin bilgisayarınıza indirilerek tebellüğ edilmiş, okunmuş olması gerekiyor.

5, 6 , 7, hazırlık sınıfı,9,10 ve 11 inci sınıflar için öğrenciler de başvurularını 20 Mart ile 14 Nisan tarihleri arasında yapmışlardı. Sınav sonuçları ise 10 Haziran'da yapılmasından 1 buçuk aylık süre sonunda 18 Temmuz'da açıklanacak. MEBBİS başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.