1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2017 DUS ve 2017 STS Diş Hekimliği Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı
2017 DUS ve 2017 STS Diş Hekimliği Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı

2017 DUS ve 2017 STS Diş Hekimliği Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılı Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı DUS ve 2017-STS Diş Hekimliği sınav sorularının tamamı ÖSYM e-sınav sistemi üzerinden yayımlandı. 2017 DUS ve 2017 STS sınav soru ve cevapları.

A+A-

10 Eylül 2017 tarihinde uygulanan, 2017-DUS ve 2017-STS Diş Hekimliği sınav sorularının tamamı ÖSYM’nin e-sınav sistemi üzerinden erişime açıldığı belirtildi. ÖSYM’nin e-sınav deneme adresinden “Sınav” olarak “e-DUS e-STS 2017 (10 Eylül 2017 tarihli sınav)” seçerek sınav soru ve cevapları incelenebileceği belirtildi.

Değerlendirme işlemi nasıl yapılacak?

Adayların sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevapları ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. Ham puanlar, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülerek adayın yerleştirmede kullanılacak DUS puanı belirlenecektir.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Salon tutanakları ve test sorularına verilen cevaplar üzerinde yapılan incelemeler nasıl olacak?

Sınav görevlilerince tutanakla veya raporla ÖSYM’ye sınav kurallarına uymadığı bildirilen, yapılan istatistiksel kopya analizlerinde ikili veya toplu olarak kopya çektikleri, birbirlerinden yararlandıkları saptanan adayların sınav sonuçları iptal edilecektir. Kopya işlemlerinde aracılık yapanlar varsa bunlar hakkında suç duyurusunda bulunulur, 6114 sayılı Kanun’a göre işlem yapılır. Adayların, bilgisayar ortamında yapılacak istatistiksel kopya analizleri sonucunda sınavının iptal edilmemesi için, kendilerinden kopya çekilmesini engellemeleri, cevaplarını başkalarının görmemesi konusunda dikkatli davranmaları gerekmektedir. Sınavın ve sınav sonuçlarının geçerli sayılabilmesi için adayların bu kılavuzdaki tüm kurallara uyması zorunludur.

Sınav sırasında kopya çeken, çekmeye çalışan, kopya veren veya kopya verilmesine yardım edenlerin kimlik bilgileri salon sınav tutanağına yazılacak ve bu adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca, kamera görüntülerinden bu fiilleri işlediği tespit edilenlerin de sınavları geçersiz sayılabilecektir. Görevliler kopya çekmeye veya vermeye çalışanları uyarmak zorunda değildir, sorumluluk tümüyle adaya aittir. Sorular ve cevapları için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.