1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 2017 Eylül Ayı İl İçi ve İller Arası Nakil Tercih Sayfası Açıldı - Kontenjanlar Belli Oldu
2017 Eylül Ayı İl İçi ve İller Arası Nakil Tercih Sayfası Açıldı - Kontenjanlar Belli Oldu

2017 Eylül Ayı İl İçi ve İller Arası Nakil Tercih Sayfası Açıldı - Kontenjanlar Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS üzerinden Öğretmenlerin 2017 yılı Eylül ayı iller arası ve il içi isteğe bağlı yer değiştirme tercih başvurusunu başlattı. MEBBİS il içi ve iller arası tercih ekranı açıldı.

A+A-

Öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde, bulundukları ilde üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar ise iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden; Sağlık ve eş durumu mazeretleri nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar, Başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar istemeleri halinde üç yıllık çalışma süresi şartı aranmadan il içinde veya il dışındaki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

İsteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Ancak bunlardan, yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yürürlükteki yönetmelikte belirtilen mazeret durumlarından biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir.

Yer değiştirme başvuruları 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacak; atamalar 14 Eylül 2017 tarihinde, ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kontenjanlar için TIKLAYINIZ. Re'sen nakil atama duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.