1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 2017 Eylül Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı
2017 Eylül Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı

2017 Eylül Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Eylül 2017 Tebliğler Dergisi yayımlandı. Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün görev, yetki, sorumluluk ve çalışma esaslarına dair yönerge, eğitim bölgeleri yönergesi ve MEB eğitim kurulları ve zümreleri yönergesi bu sayıda yayımlandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ayda bir çıkarılan Tebliğler Dergisinin 2017 Eylül sayısı yayımlandı. MEB, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından iç hizmet yönergesi hazırlanarak gelişen ve ortaya çıkan yenilikler çerçevesinde Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün görev, yetki, sorumluluk ve çalışma esaslarına dair yönergenin değiştirilmesine ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Bu kapsamda değişen yönergenin tam metnine 2017 Eylül ayı Tebliğler Dergisinde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgeleri Yönergesinin de uygulamaya konuşması MEB eğitim bölgeleri ve eğitim kurullarının güncellenmesi kapsamında yapılan çalıştay sonucu karar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bölgeleri Yönergesinin amacı eğitim kurumlarının birbirlerini tanıması, tamamlaması ve bir bütün oluşturması; eğitim personelinin, eğitim ortamlarının, ders araç ve gereçlerinin ortak, etkili ve verimli kullanılması; okulun iç ve dış paydaşlarının eğitim süreçlerine katılımı ile katkılarının sağlanması; çevre ile her alanda iş birliğine teşvik edilmesi, böylece eğitimde kalitenin yükseltilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasına imkan verecek eğitim bölgelerinin oluşturulmasına ilişkin temel ilkeleri, yönetimi, işleyişi ve işlevlerini düzenlemek olarak açıklandı. Yönergenin tam metnine aşağıdaki Tebliğler dergisinin Eylül sayısından ulaşabilirsiniz.

MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi de yapılan çalıştay sonucu güncellenmiş son hali yayımlandı. Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreler Yönergesinin tüm detaylarını My Memur olarak ayrıca ele alıp gerekli tüm detayları sizler için hazırlayacağız. 2017 Eylül ayı Tebliğler Dergisi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler