2017 KPSS Cevap Kağıtları Yayımlandı

2017 KPSS'ye giren bilerce adayın heyecanla beklediği an geldi. ÖSYM 2017 KPSS cevap kağıtlarını adayların erişimine açtı. Peki adaylar cevap kağıtlarına nereden ve nasıl ulaşabilecek? İşte 2017 KPSS cevap kağıtlarına ilişkin tüm detaylar...

32291
Daha Fazla Göster

2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek- Genel Kültür- Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi) sınavlarına giren adaylar sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından heeycanla ÖSYM’nin cevap kağıtlarını yayımlamasını bekliyordu. Adayların heyecanlı bekleyişi az önce son buldu. ÖSYM 2017 KPSS cevap kağıtlarını adayların erişimine açtı. Peki adaylar cevap kağıtlarına nereden ve nasıl ulaşabilecek? Adaylar bütün sorulara verdikleri cevapları görebilecek mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden yaptığı son dakika açıklaması ile 2017 KPSS cevap kağıtlarının adayların erişimine açıldığını duyurdu. ÖSYM yaptığı açıklamada 21 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan 2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek- Genel Kültür- Eğitim Bilimleri) sınavı ile 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde 3 oturum halinde uygulanan 2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) sınavlarına giren adayların cevap kağıtlarının aday işlemleri sistemi üzerinden erişime açıldığı duyuruldu.

2017 KPSS’ye gren adaylar saat 14.30’dan itibaren cevap kağıtlarını ve soruların doğru cevaplarını ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Sınava giren adaylar aday işlemleri sistemi üzerinden sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Adaylar aynı zamanda estlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanlarını da görebileceklerdir. Soruların şıkları adayların sınavdaki kitapçıklarına göre düzenlenmiştir.

2017 KPSS’ye giren adaylar 10 gün süreyle cevap kağıtlarına erişim sağlayabileceklerdir. 10 günlük sürenin sona ermesinin ardından adayların cevap kağıtları aday işlemleri sistemi üzerinden kaldırılacaktır. 2017 KPSS cevap kağıtlarına ulaşmak için TIKLAYIN.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 KPSS Cevap Kağıtları Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!