2017 LYS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak – Ek Yerleştirme Tercihleri Nasıl Yapılacak

2017 LYS tercih sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre yerleşemeyen adaylar ek yerleştirme tercihi yapabilecek. 2017 LYS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? ÖSYM boş kontenjanlar açıklandı mı?

featured

2017 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında tercih sonuçları açıklandı. LYS ve YGS puanlarına göre yapılan tercihlerin sonucunda yerleştirme işlemleri bu şekilde yapılmış oldu. Ancak ÖSYM’nin yapacağı yerleştirme süreci henüz tamamlanmadı. LYS tercihlerinde boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme tercihleri alınacak. 2017 ek yerleştirme ne zaman yapılacak?

Ek yerleştirme nasıl yapılacak? ÖSYM’nin yayınladığı 2017 ÖSYS Yükseköğretim Programları Ve Kontenjanları Kılavuzuna göre üniversitelere kayıt işlemleri bittikten sonra boş kontenjanlar açıklanacak. Tercih sonuçlarına göre boş kalan ya da kayıt yapılmayan boş kontenjanlara ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak.

Kimler ek yerleştirmeye başvurabilir? ÖSYS tercih sonuçlarına göre herhangi bir üniversite ve programa yerleşemeyen adaylar ek yerleştirme için tercih yapabilecek. Ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek. Ek yerleştirme tercih ücretleri 15 TL olacak. Ek yerleştirmelerde elektronik kayıt kullanılmayacak.

2017 LYS ek yerleştirme tercihleri ne zaman yapılacak? Ek yerleştirme için açılacak boş kontenjanlar, üniversite kesin kayıtlarının ardından belirlenecek. 14 – 18 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılacak kesin kayıtlardan sonra ÖSYM tarafından ilan edilen boş kontenjanlara ek yerleştirme tercihleri alınacak. 2017 LYS üniversite tercih sonuçları için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 LYS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak – Ek Yerleştirme Tercihleri Nasıl Yapılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!