2017 LYS Sonuçları Açıklandı

2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı LYS sonuçları açıklandı. LYS sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız. ÖSYM aday işlemleri sistemi ÖSYM AİS giriş için tıklayınız. ÖSYM LYS sonuçları için tıklayınız.

featured

2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen 2017 LYS sonuçları 11 Temmuz 2017 tarihi itibariyle açıklandı. ÖSYM tarafından daha önce açıklanan sınav takviminde de 2017 LYS sonuçlarının 11 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. Bu kapsamda ÖSYM sınav sonuçlarının değerlendirildiğini ve erişime açıldığını ilan etti.

2017 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi kapsamında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı, 5 oturum halinde uygulanmıştı. YGS’ye giren ve belirtilen baraj puanını geçen adayların girebildikleri sınav LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5 oturumları ile gerçekleştirilmişti. Adaylar bu kapsamda matematik, yabancı dil, edebiyat – coğrafya, sosyal bilimler ve fen bilimleri sınavlarına girdiler.

2017 LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adaylar için tercih süreci başlayacak. 2017 ÖSYS kılavuzunda yer alan yükseköğretim lisans ve önlisans programlarına başvurular 18 Temmuz ile 26 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınacak. Adaylar tercih ettikleri bölümün gerektirdiği LYS veya YGS puanına göre üniversitelere yerleşebilecekler.

Adaylar LYS sonuçlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sonuç açıklama sistemi ile öğrenebilecekler. ÖSYM sonuç açıklama sistemi ile yayınlanan sonuçlara adaylar ÖSYM AİS giriş şifreleri ve T.C. kimlik numaralarını girerek ulaşabilecekler. ÖSYM AİS giriş şifresi ile LYS sonuç sorgulama sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 LYS Sonuçları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!