2017 LYS Soru ve Cevapları Erişime Açıldı

ÖSYM Başkanlığı 2017 LYS soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını yayımladı. 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2017-LYS) ait soru ve cevap anahtarı erişime açıldı.

featured

ÖSYM Başkanlığı 2017 LYS soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını erişime açtı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından yapılan duyuruda, 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2017-LYS) ait soru ve cevap anahtarı ile adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığı belirtildi.

2017 LYS’ye giren üniversite adayları sınav sorularını ve soruların doğru cevaplarını, sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak inceleyebilecekler. Adayların LYS soru ve cevaplarını inceleyebilmeleri için Aday İşlemleri Sistemine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekiyor.

Adaylar sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekler. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak, her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak. 2017 LSY soru ve cevaplarını görüntülemek için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 LYS Soru ve Cevapları Erişime Açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!